Connect with us

Świat

Oświadczenie prezydenta Joe Bidena w sprawie ataków Iranu na Państwo Izrael

Published

on

Oświadczenie prezydenta Joe Bidena w sprawie ataków Iranu na Państwo Izrael

Dzisiaj rano Iran – wraz ze swoimi pełnomocnikami działającymi w Jemenie, Syrii i Iraku – przeprowadził bezprecedensowy nalot na obiekty wojskowe w Izraelu. Potępiam te ataki z całą stanowczością.

Na moje polecenie wojsko amerykańskie rozmieściło w regionie w zeszłym tygodniu samoloty i niszczyciele rakiet balistycznych, aby wesprzeć obronę Izraela. Dzięki tym operacjom i wyjątkowym umiejętnościom naszych żołnierzy byliśmy w stanie pomóc Izraelowi odeprzeć prawie wszystkie nadlatujące drony i rakiety.

Właśnie rozmawiałem z premierem Netanjahu, aby potwierdzić żelazne zaangażowanie Ameryki w bezpieczeństwo Izraela. Powiedziałem mu, że Izrael wykazał niezwykłą zdolność odstraszania i odpierania nawet bezprecedensowych ataków, wysyłając w ten sposób jasny sygnał swoim wrogom, że nie mogą skutecznie zagrażać bezpieczeństwu Izraela.

Jutro zwołam moich kolegów z G7, aby koordynować wspólną reakcję dyplomatyczną na bezczelny atak Iranu. Mój zespół będzie współpracował z kolegami z całego regionu. Pozostaniemy w bliskim kontakcie z izraelskimi przywódcami. I chociaż nie doświadczyliśmy dzisiaj żadnych ataków na nasze siły ani obiekty, pozostaniemy czujni wobec wszelkich zagrożeń i nie zawahamy się przed podjęciem wszelkich niezbędnych środków w celu ochrony naszych ludzi.

###

READ  Irlandia domaga się sprawiedliwości w 50. rocznicę „Krwawej Niedzieli”
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *