Connect with us

Zabawa

Ostatni film Roya Scheidera w końcu trafi do kin 15 lat po jego śmierci

Published

on

Roya Scheidera otrzymał niekończące się nagrody za swojego życia. Jego umiejętności aktorskie były szeroko chwalone, a niezapomniana rola Martina Brody’ego w in Szczęka uczynił go ikoną popkultury. Fani i krytycy byli zdruzgotani, gdy zmarł w wieku 75 lat i nie był w stanie dokończyć swojego ostatniego filmu.

„Beautiful Blue Eyes” trafia na blokadę po blokadzie

W ostatniej roli, jaką Scheider przyjął w filmie, zagrał ocalałego z Holokaustu rozpaczliwie pragnącego zemsty na nazistowskim żołnierzu, który zabił jego rodzinę. Scheider był wcześniej nominowany do dwóch Oscarów i liczył na ten film Ładne niebieskie oczy (nazywane również Żelazny krzyż) w końcu przyniesie mu Oscara.

Scheider i ekipa produkcyjna spędzili w Polsce dwa miesiące filmowania. W ostatnim dniu planu Scheider zarezerwował lot powrotny do Stanów Zjednoczonych. Jednak w ostatniej chwili produkcja została przeniesiona do Niemiec, przez co Scheider spóźnił się na plan. Dostał 45 minut na sfilmowanie, zanim musiał odejść.

ZWIĄZANE RAZEM: Aktor dziecięcy w Szczękach jest teraz szefem policji na wyspie, na której kręcono klasyczny film

Dopiero po odejściu Scheidera reżyser Joshua Newton dokonał druzgocącego odkrycia: kamera uległa awarii, a nagranie było bezużyteczne. Scheider był w tym momencie za Atlantykiem, pozostawiając kwestię nowych przyjęć niepewną. Zanim Scheider mógł zorganizować swój powrót do Niemiec, doszło do nawrotu szpiczaka mnogiego – rzadkiej postaci raka szpiku kostnego.

„Nikt nie zdawał sobie sprawy, jak chory jest Roy, ale wiedzieliśmy, że nie jest wystarczająco zdrowy, by podróżować, więc planowaliśmy sprowadzić mu zestaw do Ameryki”. Newton później wspominał. „Ale prawie natychmiast po przybyciu ciężarówki do Ameryki otrzymaliśmy druzgocącą wiadomość o śmierci Roya. To było druzgocące, ponieważ był wyjątkowym człowiekiem i łączyła nas wyjątkowa więź”.

Newton próbował uratować film

Po opłakiwaniu druzgocącej straty Newton próbował dokończyć film, aby widzowie mogli zobaczyć ostatnie dzieło Scheidera. Próbował sfilmować twarz Scheidera protezą i silikonowymi maskami, ale wszystkie zbladły w porównaniu z rzeczywistością. Rozważał użycie efektów dźwiękowych do odtworzenia Scheidera, ale cena była zbyt wysoka.

READ  1899 Netflix autorstwa Dark Creators: Wszystko, co wiemy do tej pory

Więc, Ładne niebieskie oczy siedział na półce od lat. Tak było do czasu zablokowania pandemii. Około 15 lat po nakręceniu filmu Scheider odkrył nową technologię, której ludzie używają do przywracania uszkodzonych filmów. „Technologia AI była już dostępna, aby naprawić szkody” – powiedział. „Nie tylko wymazał smugi jak gumka, ale użyłem go na całym filmie i teraz wygląda jak zupełnie nowy film. To jak magia.

ZWIĄZANE RAZEM: Jak ET wyleczył legendarnego muzyka ze strachu przed kinem

W pełni odrestaurowany film został dystrybuowany przez MovieFarm do kin w całym kraju. Wreszcie fani mogą zobaczyć ostatnią rolę Scheidera na dużym ekranie.

„Włożył tyle wysiłku w ten film i jestem zachwycony, że w końcu możemy go uhonorować, odpowiednio pokazując go w całej okazałości” – powiedział Newton. „Nie ma takiego aktora jak Roy, który połączył tę powagę z chłodem. Był genialny w odkrywaniu emocjonalnego bólu, jaki cierpiała postać. Tęsknię za nim. Myślę, że ludzie odniosą się do tej historii i mam nadzieję, że uznają, że Roy jest z nas dumny.

Więcej od Sugeruj

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.