Connect with us

Nauka

Ostateczna premiera rakiety SpaceX w 2020 roku, która przyniesie dźwiękowe boomy na środkową Florydę

Published

on

CAPE CANAVERAL, Fla. Warunki pogodowe wyglądają najbardziej korzystnie na ostatni start Kosmicznego Wybrzeża w tym roku w czwartek, misję, która ma obejmować wstrząsające Ziemią bomby dźwiękowe generowane przez zejście wzmacniacza Falcon 9 na Przylądek Canaveral.

Jeśli harmonogramy się utrzymają, SpaceX będzie musiał stawić czoła 70% warunkom „startu” w Kennedy Space Center w czasie od 9:00 do 12:00 wyniesienia tajnego satelity wywiadowczego należącego do National Reconnaissance Office. Dokładny czas startu w tym trzygodzinnym oknie nie został jeszcze podany.

„Przez noc od środy do czwartku rano silny system wysokiego ciśnienia przemieszczający się na wschód z południowego Teksasu przyniesie chłodniejsze i bardziej suche powietrze na Wybrzeże Kosmiczne” – mówi 45. Eskadra Weather Force. powiedział we wtorek. „Głównym problemem pogodowym w czwartek są wiatry startowe i zasada grubej warstwy chmur związana z wszelkim utrzymującym się czołowym zachmurzeniem”.

Chociaż nie uwzględniono go w obliczeniach „procentu startu” na padu 39A, prognostycy zauważyli, że wiatry na wyższych poziomach mogą stanowić umiarkowane ryzyko do czwartku rano.

Po starcie, 162-stopowy wzmacniacz Falcona 9 z pierwszego stopnia oddzieli się od drugiego stopnia, a następnie rozpocznie zejście z powrotem w kierunku Florydy. Jego cel: Lądowanie w Strefie 1 na stacji Sił Kosmicznych Cape Canaveral, która znajduje się około 14,5 km na południe od padu 39A.

Gdy opada w kierunku końca Przylądka, mieszkańcy i widzowie Kosmicznego Wybrzeża powinni być przygotowani na potrójne grzmoty dźwiękowe generowane przez wzmacniacz, które są nieszkodliwe, jeśli nie liczyć kilku przerażeń i uruchomionych alarmów samochodowych.

Rakieta SpaceX Falcon 9 została wybrana przez NRO do tej misji, znanej jako NROL-108. Chociaż agencja wywiadowcza rzadko podaje szczegółowe informacje na temat swoich ładunków, Grafika misji została wydana we wtorek pokazuje wściekłego goryla z kłami bijącego się w klatkę piersiową obok tekstu „Pokój przez siłę”.

READ  Para z Północnej Karoliny umiera kilka minut po sobie z powodu koronawirusa

„Goryle to spokojne zwierzęta, ale w razie potrzeby potrafią być zaciekłe” – powiedział NRO powiedział za pośrednictwem Twittera. „Podobnie jak goryl, nasza misja NROL-108 jest stale czujna i gotowa do obrony własnej, demonstrując zaangażowanie NRO w ochronę amerykańskich bojowników, interesów i sojuszników”.

Czwartkowa premiera będzie oznaczała 31. rok dla Space Coast.

Szczegóły uruchomienia

  • Rakieta: SpaceX Falcon 9
  • Misja: satelita wywiadowczy NRO
  • Czas uruchomienia: do ustalenia
  • Okno startowe: od 9:00 do 12:00 ET
  • Launch Pad: 39A w Kennedy Space Center
  • Lądowanie: Strefa lądowania 1 na stacji sił kosmicznych Cape Canaveral
  • Pogoda: 70% „start”

Chcesz więcej takich wiadomości? Kliknij tutaj subskrybować ClickOrlando.comBiuletyn Strange Florida, dostarczany w każdy piątek.

Copyright 2020 by WKMG ClickOrlando – Wszelkie prawa zastrzeżone.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *