Connect with us

Nauka

Osoby, które uzyskały pozytywny wynik testu na Covid-19, częściej zgłaszały chodzenie do pracy niż telepracę, wynika z badania

Published

on

Pomogły wiosenne blokady powstrzymać przepełnienie szpitali i obniżyły wskaźniki infekcji Covid-19ratując przy tym niezliczone istoty ludzkie. Teraz, po ponownym otwarciu stanów, a letnia fala zniweczyła większość postępów poczynionych podczas przestojów, Stany Zjednoczone są w ferworze to, co mówią lekarze, będzie najgorszym jak dotąd wzrostem koronawirusa.

Ale nie ma apetytu na więcej przestojów. Zamiast tego, oto co robią niektórzy gubernatorzy i burmistrzowie, próbując opanować pandemię:

Rosnąca liczba miast i co najmniej 33 stanów wymagają masek do noszenia w miejscach publicznych lub w szczególnych okolicznościach.

Michigan jest jednym z wielu stanów borykających się z atakiem nowych infekcji Covid-19, hospitalizacji i zgonów. Tak więc w zeszłym tygodniu stan nakazał mieszkańcom noszenie masek na każdym zgromadzeniu dwóch lub więcej osób w miejscach takich jak sklepy, biura i szkoły, podał stanowy wydział zdrowia.

W niektórych miastach i hrabstwach obowiązuje cisza nocna, w tym w hrabstwie Miami-Dade, Floryda; Hrabstwo El Paso, Teksas; i Pueblo, Kolorado, z których wszystkie odnotowały szalejące skoki w nowych infekcjach Covid-19.

„W Pueblo mamy do czynienia z katastrofą zdrowotną, która zagraża życiu i naszej gospodarce” – powiedział w czwartek burmistrz Nicholas Gradisar, ogłaszając dwutygodniową godzinę policyjną.

Tymczasem hrabstwo El Paso, Teksas, wprowadził dwutygodniową godzinę policyjną, powiedział sędzia Ricardo Samaniego, najwyższy urzędnik rządowy w hrabstwie. Samaniego powiedział, że wszystkie szpitale i oddziały intensywnej terapii w rejonie El Paso osiągnęły już 100% wydajności.

W Floryda, zgodnie z poleceniem burmistrza hrabstwa Carlosa Giméneza, każdy w hrabstwie Miami-Dade musi nosić maskę w miejscach publicznych, gdy dystans społeczny nie jest możliwy lub gdy nie ma fizycznej bariery. Miami-Dade powiedział, że mandat maski jest również dobry dla biznesu.

W Michigan, goście restauracji i goście baru muszą podać swoje numery telefonów do śledzenia kontaktu na wypadek, gdyby zostali narażeni na kontakt z kimś z koronawirusem, powiedział Departament Zdrowia i Opieki Społecznej Michigan.

READ  Naukowcy właśnie znaleźli sposób, aby maszyny widziały przez chmury i mgłę

Nowy Jork stan ogłosił podobne zasady we wrześniu. Co najmniej jeden członek każdej imprezy jadącej w restauracji wewnątrz budynku musi podać dane kontaktowe na wypadek, gdyby potrzebna była osoba do śledzenia kontaktów, powiedział gubernator Andrew Cuomo.

Niektóre stany ograniczają również wielkość tłumów, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Connecticut, który był jednym z krajów odnoszących największe sukcesy w radzeniu sobie z pandemią, ograniczy liczbę restauracji do 50%, powiedział w poniedziałek gubernator Ned Lamont.

Ceremonie religijne w Connecticut są ograniczone do 50% pojemności lub 100 osób, w zależności od tego, która z tych liczb jest mniejsza. Sale imprezowe wewnątrz budynku są ograniczone do 25 osób, sale na imprezy plenerowe do 50 osób, a teatry do 100 osób.

Illinois znajduje się obecnie w fazie „łagodzenia odrodzenia” po tym, jak wskaźniki pozytywności testu wzrosły we wszystkich regionach stanu. Od środy wszystkie wewnętrzne restauracje i bary są zakazane, a wszystkie spotkania, zgromadzenia lub imprezy towarzyskie są ograniczone do 25% pojemności lub łącznie 25 gości, w zależności od tego, która z tych liczby jest mniejsza.

W Koloradoprzedstawiciele służby zdrowia wycofali się z ponownego otwarcia Denver. Restauracje są teraz ograniczone do 25% pojemności w pomieszczeniach lub nie więcej niż 50 osób łącznie na pokój. Miejsca kultu są ograniczone do 25% pojemności lub 50 osób, a sklepy detaliczne są teraz ograniczone do 25% pojemności.

Czytaj więcej:

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *