Liga Europy: AC Milan został zburzony u siebie

Ostatni raz podopieczni Stefana Pioliego przegrali prawie osiem miesięcy temu, 8 marca, kiedy przegrali 2: 1 z Genuą. Od tego czasu nie przegrali ani jednej porażki w następnych 24 meczach i obecnie są na szczycie tabeli Serie A. Mecz z Lille był gwałtownym przebudzeniem z pięknego snu, a zawodnicy AC Milan raczej nie będą w stanie tego wyjaśnić przez długi czas co się stało w San Siro. Fani tej drużyny mogą być szczęśliwi, że mecz nie zakończył się większą porażką, bo po utracie trzeciej bramki w 58. minucie ich drużyna stanęła zupełnie w bezruchu, a zawodnicy byli tak zszokowani, że nawet nie podjęli próby wyrównania walki odpowiednio. Goście w drugiej połowie mieli dobre okazje do poprawienia wyniku spotkania.

Warto zaznaczyć, że Bartosz Frankowski był sędzią po raz czwarty w swojej karierze. W pierwszej połowie polski sędzia zdobył rzut karny za faul Alessio Romagnoli na Yusuf Yazici. Decyzja ta wywołała wiele kontrowersji, ale miała niewielki wpływ na wynik meczu, ponieważ francuska drużyna była tego dnia wyraźnie lepsza, a Włosi stracili nadzieję na zwycięstwo natychmiast po przerwie.

Ostatecznie katem AC Milan okazał się 23-letni Yusuf Yazici, który powoli staje się jednym z poważniejszych pretendentów do tytułu króla strzelców tegorocznej Ligi Europy. W trzech meczach tegorocznej edycji Turkom udało się strzelić do sześciu bramek, a 13 milionów euro zapłacone Trabzonsporowi rok temu przez władze Lille można dość szybko odzyskać. Francuska drużyna z siedmioma punktami jest obecnie liderem grupy H.

Bramki padły także w drugim meczu grupy H, w którym Celtic przegrał 4: 1 ze Spartą Praga. Co ciekawe, to gospodarze grali przez większość meczu. Niewiele jednak wynikało z posiadania piłki i wymian podań (ponad 500 w trakcie gry), gdyż Szkoci oddali tylko cztery strzały. Napastnik gości Lukas Julis, który pokazał hat-tricka, był znacznie skuteczniejszy niż cała drużyna Celticu. Tak duże zwycięstwo Sparty Praga jest sporym zaskoczeniem, bo czeski zespół nie spisał się szczególnie dobrze w Lidze Europy, a rywalizacja w grupie rozpoczęła się od dwóch porażek, w których straciła aż siedem bramek.

AC Milan – LOSC Lille 0: 3 (0: 1)

Bramy: Yazici (21, 55, 58)

Celtic Glasgow – Sparta Praga 1: 4 (0: 1)

Bramy: Griffiths (65) – lipiec (26, 45, 76)