Connect with us

Świat

Organizacja Narodów Zjednoczonych wyraża ubolewanie w związku ze śmiercią byłego oficera armii indyjskiej w Gazie i uważa, że ​​w pojazd uderzył izraelski czołg

Published

on

Organizacja Narodów Zjednoczonych wyraża ubolewanie w związku ze śmiercią byłego oficera armii indyjskiej w Gazie i uważa, że ​​w pojazd uderzył izraelski czołg

Organizacja Narodów Zjednoczonych: Organizacja Narodów Zjednoczonych złożyła kondolencje i przeprosiła Indie w związku z zabójstwem byłego oficera armii indyjskiej, który zginął w ogarniętym wojną Rafah w Gazie, gdy pojazd, którym podróżował, został trafiony strzałami podejrzanego izraelskiego żołnierza. Żołnierze zaatakowani przez czołgi .

Pułkownik Waibhav Anil Kale (46 l.), który w 2022 r. przeszedł na wcześniejszą emeryturę w armii indyjskiej, dołączył do tej organizacji dwa miesiące temu jako oficer ds. koordynacji bezpieczeństwa w Departamencie Bezpieczeństwa i Ochrony ONZ (DSS).

Zginął, a inny pracownik DSS z Jordanii został ranny, gdy w poniedziałek rano ich pojazd oznaczony ONZ został uderzony w drodze do szpitala europejskiego w ogarniętym wojną Rafah w Gazie.

Kale, który dowodził 11 oddziałami strzelców Dżammu i Kaszmiru w Kaszmirze, jest „pierwszą międzynarodową ofiarą” tej organizacji od czasu rozpoczęcia konfliktu między Izraelem a Hamasem w zeszłym roku.

„Składamy również nasze przeprosiny i kondolencje rządowi i narodowi Indii” – powiedział Farhan Haq, zastępca rzecznika Sekretarza Generalnego ONZ Antonio Guterresa, podczas codziennej konferencji prasowej we wtorek w odpowiedzi na pytanie zadane przez PTI.

„Doceniamy wkład Indii” – powiedział.

Haq powiedział, że ONZ powołała panel dochodzeniowy w celu zbadania śmiertelnego ataku.

„Dochodzenie jest wciąż na bardzo wczesnym etapie, a Izraelskie Siły Obronne (IDF) nadal analizują szczegóły incydentu” – powiedział Haq.

Misję wyjaśniającą ustanawia Ministerstwo Bezpieczeństwa i Ochrony.

Haq powiedział, że pistolet najwyraźniej trafił w tył białego pojazdu ONZ przewożącego dwóch pracowników ONZ, zabijając Kale’a i raniąc drugiego pracownika DSS, który otrzymuje pomoc medyczną, „wierzymy, że uda jej się przeżyć”.

„Zidentyfikowano zmarłego pracownika. To Waibhav Anil Kale z Indii i składamy kondolencje jego rodzinie” – powiedział.

Zapytany, czy Organizacja Narodów Zjednoczonych kontaktuje się z izraelskimi urzędnikami w sprawie ataku, Haq odpowiedział twierdząco, mówiąc: „Myślę, że chodzi o to, że prowadzimy rozmowy z Izraelem, aby dokładnie wyjaśnić, jak doszło do tego incydentu i jaki to był gatunek”.

„Nie sądzę, żebyśmy w tym momencie mieli jakiekolwiek wątpliwości co do tego, skąd padły strzały, ale raczej co do okoliczności” – dodał.

Haq powiedział, że ONZ uważa, że ​​strzały padły z czołgu znajdującego się w okolicy.

Zapytany, czy tylko IDF ma w regionie czołgi, Haq odpowiedział: „Tak, myślę, że to bezpieczne założenie”. Powiedział, że konwój pojedzie do szpitala europejskiego, ponieważ „regularnie prowadzone są prace związane z transportem ludzi w różne miejsca”. i to jest część tego.”

Zapytany, czy Izrael przeprosił Organizację Narodów Zjednoczonych i czy organ światowy uznał to za celowy atak, Haq powiedział, że sprawa jest „wciąż rozpatrywana”.

„Zobaczymy, co wyjdzie z przeglądu” – powiedział, dodając: „W miarę postępu przeglądu będziemy musieli poznać dokładnie okoliczności, w jakich doszło do tego”.

Stałe Przedstawicielstwo Indii przy ONZ napisało w poście w serwisie X, że jest „głęboko zasmucone” stratą pułkownika Waibhava Kale’a. „Składamy najszczersze kondolencje rodzinie w tym trudnym czasie” – napisano.

Szef ONZ Guterres wyraził smutek z powodu wiadomości o śmierci Kale’a i obrażeniach innego pracownika DSS, potępił wszelkie ataki na personel ONZ i wezwał do wszczęcia pełnego śledztwa.

Guterres złożył kondolencje rodzinie poległego pracownika.

„Ponieważ konflikt w Gazie w dalszym ciągu zbiera ogromne żniwo – nie tylko wśród ludności cywilnej, ale także wśród pracowników organizacji humanitarnych – Sekretarz Generalny ponawia swoje pilne wezwanie do natychmiastowego humanitarnego zawieszenia broni i uwolnienia wszystkich zakładników” – powiedział Guterres.

Powiedział, że w Gazie zginęło ponad 190 pracowników ONZ.

Opublikowany 15 maja 2024, 04:37 JEST

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *