Connect with us

Świat

Ogromne pożary na zachodnim wybrzeżu USA. W wielu miejscach pomarańczowe niebo pokryte jest chmurami dymu.Wiadomości ze świata

Published

on

W wielu częściach zachodniego wybrzeża niebo stało się pomarańczowe i zachmurzone gęstym dymem. Pożar zniszczył prawie całe Malden w stanie Waszyngton. Spłonęły tam setki domów, urząd gminy, biblioteka i remiza strażacka.

Do tej pory w ruinach znaleziono siedem ciał. Roczek jest jednym z zabitych w pożarach. Z ogniem na zachodnim wybrzeżu Stany Zjednoczone Ponad 20 000 strażaków wspieranych przez siły Gwardii Narodowej walczy. Trzy osoby zginęły w Oregonie – dwie w hrabstwie Marion i jedna w hrabstwie Jackson. „Obawiamy się, że nie będą to jedyni mieszkańcy, których zastaniemy martwi” – powiedział CNN Joe Kast, szeryf Marion’s Harp.

Ogromne pożary w zachodnich Stanach Zjednoczonych. Policja zaprzeczyła fałszywym wiadomościom

W tym roku pożar w Kalifornii pochłonął rekordowy milion akrów. W stanie Waszyngton spalono 200 000 akrów lasu. Media społecznościowe są pełne postów, według których aktywiści antifa lub prawicowi ekstremiści wznieśli pożary.

Policja próbuje zaprzeczyć tej informacji, ale plotki rozprzestrzeniają się szybciej niż ogień. Rekordowo wysokie temperatury, niska wilgotność i silne wiatry przyczyniły się do pożarów lasów na zachodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych.

READ  „Konwój wolności”: Trudeau uchyla prawo nadzwyczajne
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.