Connect with us

Nauka

Ogromna erupcja wulkanu zarejestrowana z kosmosu wyzwala ostrzeżenie o tsunami na zachodnim wybrzeżu

Published

on

National Weather Service (NWS) wydała ostrzeżenia o tsunami wzdłuż zachodniego wybrzeża USA po podwodnej erupcji wulkanu w piątek wieczorem.

Erupcja w pobliżu wyspy Królestwa Tonga na południowym Pacyfiku wywołała tsunami, które dotknęło całe zachodnie wybrzeże. Służba Pogodowa Tonga wydała ostrzeżenie o tsunami dla archipelagu, a dane z Pacific Tsunami Warning Center wykryły fale o wysokości prawie 1 metra.

NWS w Portland, Seattle i San Francisco obszar zatoki wskazać, jak szerokie władze spodziewają się fali.

Alarm tsunami osiągnął „doradczy”, co oznacza, że ​​fale o wysokości do 3 stóp, a warunki w wodzie pozostają niebezpieczne.

ZIMOWA SZTORM PRZYNOSI ZIMNY DESZCZ, LÓD I POTENCJALNY ŚNIEG NA RÓWNINY I ŚRODKOWY ZACHÓD

Wczesne doniesienia z Hawajów wskazują, że tsunami nie spowodowało „powodzi” ani zalania dotkniętych obszarów, ale łodzie wylądowały w dokach, co mogło wynikać z tsunami.

To zdjęcie satelitarne wykonane przez Himawari-8, japońskiego satelitę pogodowego i opublikowane przez agencję, pokazuje erupcję podwodnego wulkanu w pacyficznym kraju Tonga w sobotę 15 stycznia 2022 roku. Pacyficzny naród Tonga w sobotę, wysyłając ogromne fale uderzające o brzeg i ludzi pędzących na wyższy poziom. (Japońska Agencja Meteorologiczna za pośrednictwem AP)

„Czujemy ulgę, że nie ma żadnych zgłoszonych szkód i tylko niewielkie powodzie na wyspach” – powiedział Pacific Tsunami Warning Center o sytuacji na Hawajach.

W FABRYCE CHEMICZNEJ WYSTĘPUJE POŻAR NEW JERSEY; MIESZKAŃCOM, KTÓRE RADY NIE OTRZYMYWAĆ OKNA ZAMKNIĘTE

Jednak nadal zaleca się mieszkańcom obszarów przybrzeżnych kontynentu „uciekać od plaży, portów i marin”.

NWS Seattle ostrzegło, że pierwsze fale uderzą tuż przed godziną 9 rano czasu PT w sobotę, a większe będą uderzać później i będą dalej uderzać w brzeg „przez wiele godzin po pierwszej fali”.

BADANIA BADANIA NISZCZENIE UPADŁEGO ŚMIGŁOWCA MEDYCZNEGO

„W skrócie: nadal trzymaj się z dala od wody i brzegu wzdłuż obszarów przybrzeżnych i nadal monitoruj aktualizacje”, napisał na Twitterze NWS Seattle. Fala dotrze do wybrzeża wcześniej: pierwsza fala powinna uderzyć w Newport w stanie Oregon około godziny 8:30 czasu PT. The Bay Area powinien spodziewać się, że pierwsza fala uderzy około 7:35 czasu PST.

READ  Perspektywa tygodniowa: wyniki z Asos H1; Bezrobocie w UE i indeks cen nieruchomości Halifax w Wielkiej Brytanii

Służby pogodowe ostrzegają, że tsunami wytworzy silne prądy, które stworzą niebezpieczne warunki dla kąpiących się, łodzi i konstrukcji przybrzeżnych.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​DOSTĘP DO APLIKACJI FOX NEWS

Ostatnie tsunami, które nawiedziło zachodnie wybrzeże Stanów Zjednoczonych przed weekendem, miało miejsce w 2011 r., po trzęsieniu ziemi o niewiarygodnej sile 9,0, które nawiedziło Japonię. Powstała fala spowodowała szkody w portach i portach Kalifornii o wartości 100 milionów dolarów. Los Angeles Times.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.