Oglądaj: Daniil Miedwiediew krzyczy na swojego trenera, który schodzi z boiska

Po przegranym secie i przerwie rosyjska gwiazda tenisa Daniił Miedwiediew odpowiedział swojemu trenerowi, który następnie opuścił stadion. Nagranie wideo z incydentu stało się popularne, w którym trener Gilles Cervara wstał ze swojego miejsca i zszedł z boiska po tym, jak Miedwiediew okrzyknął go podczas finału w Halle.

Miedwiediew był wyraźnie sfrustrowany i zły po tym, jak Polak Hubert Hurkacz zdominował Miedwiediewa w finale Halle, pokonując Rosjanina 6:1 4-6. Po zdominowaniu pierwszego seta Hurkacz przebił Miedwiediewa w meczu otwarcia drugiego seta.

Wybuch Miedwiediewa rozgniewał wielu w sądzie, a później w mediach społecznościowych. Po zobaczeniu, jak gwiazda tenisa reaguje w ten sposób, jeden z komentatorów na antenie powiedział: „Gilles Cervara widział już wystarczająco dużo. Nie jestem pewien, czy coś tam zostało powiedziane, czy to tylko natura tego punktu, ale opuszcza arenę OWL-ów. Nie mogę uwierzyć w to, co tam zobaczyłem”.

Dla rosyjskiego tenisisty to nie pierwsza porażka w finale, odkąd odniósł zwycięstwo w US Open w zeszłym roku. Wcześniej przegrał z Novakiem Djokoviciem, którego pokonał w czwartym finale Wielkiego Szlema w 2021 roku, w finale Paris Masters, Alexandrem Zverevem w finale ATP World Tour, Rafaelem Nadalem w finale Australia Open i Timem van Rijthovenem w Libema Open – Finał.

Nie był to też pierwszy wybuch Miedwiediewa na korcie tenisowym. 26-latek stracił panowanie nad sobą podczas Australian Open na początku tego roku, nazywając sędziego głównego „głupim” podczas półfinałowego meczu ze Stefanosem Tsitsipasem.

Miedwiediew następnym razem weźmie udział w Mallorca Open, gdzie został rozstawiony z numerem 1. Nie pojawi się na Wimbledonie 2022 z powodu zakazu rosyjskich graczy.