Connect with us

technologia

Oficjalnie ogłoszono, że Slay the Spire 2 nie pojawi się w Unity

Published

on

Oficjalnie ogłoszono, że Slay the Spire 2 nie pojawi się w Unity

Mega Crit ogłosiło Slay the Spire 2, kontynuację niezwykle popularnej gry niezależnej, która zainspirowała pokolenie cyfrowych twórców talii.

Podczas środowej prezentacji Triple I, Slay the Spire 2 został pokazany w krótkim zwiastunie, który zdawał się potwierdzać powrót klas Ironclad i Silent, jednocześnie wprowadzając zupełnie nową postać – Necrobindera. Oficjalny opis nowej postaci brzmi: „Wędrowny licz, który stara się związać zapomniane zwłoki. Swą wierną lewą ręką przyzwij Osty’ego do bitwy.

Oprócz zwiastuna, Mega Crit zawiera kilka ekranów rozgrywki, które stylistycznie są dość podobne do poprzedniej gry. Sprawdź je poniżej.

Gra Slay the Spire została wydana po raz pierwszy w 2019 roku i zyskała dużą rzeszę fanów dzięki innowacyjnemu połączeniu mechaniki roguelite, walki turowej i budowania talii. W naszej pierwotnej recenzji napisaliśmy: „[Slay the Spire] zachęca do eksperymentowania, daje czas na popełnianie błędów i będzie dla ciebie ogromnym wyzwaniem, gdy będziesz przemierzać piętro za piętrem zabawnej, zagadkowej walki. Pomysł jest tak dobry, że zainspirował kilkanaście podobnych gier, zanim jeszcze opuścił Early Access, ale jest tak dobrze wykonany, że żadna z nich nawet nie jest w stanie mu dorównać”.

Warto zauważyć, że Mega Crit znalazł się wśród programistów, którzy głośno potępili krótkotrwałą politykę Unity dotyczącą opłat instalacyjnych i zagrozili migracją na nowy silnik, jeśli zmiany w Unity nie zostaną „całkowicie cofnięte”. Przedstawiciel Mega Crit potwierdził, że Slay the Spire 2 przeszło już pełną migrację z Unity i zamiast tego będzie korzystać z Godota – darmowego, wieloplatformowego silnika open source.

Slay the Spire 2 wejdzie do wczesnego dostępu gdzieś w 2025 roku. Wszystkie ważne daty premier gier na rok 2024 znajdziesz tutaj.

READ  Gearhead mówi, że PS5, Xbox Series X są „absolutnie nierealne”

Kat Bailey jest dyrektorką wiadomości IGN i współgospodarzem Nintendo Voice Chat. Czy masz wskazówkę? Wyślij jej wiadomość prywatną na adres @the_katbot.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *