Connect with us

Sport

Odżywianie i plan treningowy gwiazdy reprezentacji Polski i FC Barcelony, Roberta Lewandowskiego

Published

on

Odżywianie i plan treningowy gwiazdy reprezentacji Polski i FC Barcelony, Roberta Lewandowskiego

26 listopada Robert Lewandowski poprowadził polską drużynę piłkarską do zwycięstwa nad Arabią Saudyjską na Mistrzostwach Świata FIFA 2022. Strzelając swojego pierwszego gola na mundialu, przełamał klątwę, że nigdy nie strzelił gola na najwyższym poziomie.

Wcześniej nie strzelił gola w czterech meczach, z których pierwszym był remis z Meksykiem 22 listopada. Jednak 34-latek poprawił swoją grę, gdy było to najbardziej potrzebne i wyprowadził Polskę na szczyt grupy C.

W ciągu swojej prawie 26-letniej kariery Robert Lewandowski z każdym sezonem stawał się silniejszy i sprawniejszy. Piłkarz, który ma 6 stóp 1 cal wzrostu i waży około 180 funtów, z biegiem czasu zbudował dużo masy mięśniowej. Ścieżka do progresu leży w jego planie żywieniowym i codziennym planie treningowym.

Podstawą diety Roberta Lewandowskiego, podobnie jak większości sportowców, jest dieta bogata w białko, węglowodany złożone i niezbędne tłuszcze. Dieta wysokobiałkowa pomaga w pracy nad masą mięśniową, naprawie uszkodzonych pasm mięśniowych w wyniku ekstremalnych ćwiczeń i pomaga czuć się sytym.

Jego żona, dietetyk sportowy Anna Lewandowski, jest przy nim przez całą dobę. Jest znaną influencerką na Instagramie i brązową medalistką mistrzostw świata w karate. Uniemożliwia mu spożywanie mąki pszennej i laktozy, dwóch substancji, które mogą powodować alergie lub nietolerancje. Robert kategorycznie unika białego cukru i potraw smażonych.

Robert Lewandowski ma też dziwny zwyczaj zaczynania posiłków od deseru i kończenia przystawkami. Sugeruje to, że piłkarz pochłania zupę, podczas gdy inni przy stole delektują się deserem.

Jego zwykła dieta składa się z:

Kasza jaglana, ciastka, naleśniki, wysokiej jakości ryby i pieprz cayenne lub sok z buraków o smaku cynamonu, sałatki, zupy, daktyle, batony energetyczne, świeże soki i mleko migdałowe. Program treningowy Dark Chocolate Roberta Lewandowskiego Na początku swojej kariery Lewandowski miał szczupłą sylwetkę, ale powoli budował silną, muskularną sylwetkę. Krzysztof Sikorski, jeden z jego byłych trenerów, powiedział, że ma chude nogi, które wyglądają jak patyki i są kruche. Przez lata ciężko pracował, aby stać się jednym z najsilniejszych piłkarzy.

Lewandowski trenuje na różne sposoby, w tym trening siłowy, kickboxing, cardio, jazdę na rowerze i bieganie, aby zachować formę. Odgrywa również serię ćwiczeń piłkarskich, które koncentrują się na jego żywotności i wytrzymałości.

Jego trening składa się z dwóch sesji: jednej porannej, która skupia się na treningu cardio i core, oraz jednej wieczornej, która koncentruje się na treningu siłowym.

Poranne cardio — bieganie, jazda na rowerze, skakanie na skakance lub kickboxing — można wykonywać w krótkich seriach, mając niewiele czasu na odpoczynek.
Kondycjonowanie rdzenia:
Schrupać;
rosyjski zwrot akcji;
unoszenie nóg w zwisie;
trzymać deskę;
skręcarka do desek;
wejście i wyjście plankballa;
boczna deska do chrupania;

W przypadku unoszenia nóg w zwisie z boku na bok między każdym z ośmiu ćwiczeń, które wykonuje się w sumie w trzech obwodach, jest dwuminutowa przerwa.

Trening siłowy wieczorem, cztery dni w tygodniu.
Możliwości ćwiczeń:

pośpiech
Zanurkować
pompki
podciąganie
Rumuński martwy ciąg na jednej nodze do wyciskania na jedno ramię
Moc czyści
rolka ab

Robert Lewandowski również przestrzega ścisłego planu odpoczynku, aby przyspieszyć powrót do zdrowia:

Użyj wysokiej jakości materaca do spania.
W pokoju kompletna ciemność
Stała temperatura 21°C
Śpi na lewym boku, aby ułatwić trawienie
Brak urządzeń elektronicznych w pokoju

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *