Connect with us

Sport

Polska spiżarnia kończy 20 lat | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Polska spiżarnia kończy 20 lat |  Wiadomości, sport, praca

POLSKA – God’s Warehouse Inc., z siedzibą w kościele New Life Church, 2250 E. Western Reserve Road, zbliża się do dwudziestego roku istnienia, poświęconego nakarmieniu głodnych i pomocy lokalnym rodzinom w trudnych czasach.

Zaczęło się od małej i od tego czasu rozrosło się, aby służyć prawie 800 rodzinom i weteranom każdego miesiąca.

Założycielami God’s Warehouse są Anita i Norm Oles z Boardman. Anita powiedziała, że ​​zaczęło się od sugestii znajomego z kościoła i prawie sześciu miesięcy modlenia się o to.

„Przyjaciel zasugerował otwarcie spiżarni, ponieważ w okolicy nie było ich zbyt wiele” – powiedziała Anita. „Modliliśmy się o to i rozmawialiśmy o tym. Zaczęliśmy dziewiętnaście lat temu i w pierwszym miesiącu pomogliśmy sześciu potrzebującym rodzinom”.

Powiedziała, że ​​spiżarnia rozrosła się od tego skromnego początku. Sześć rodzin, które pomogły w pierwszym roku, wyniosło 33, gdy policzono wszystkie dzieci i dorosłych. Rodziny te były pod opieką czterech wolontariuszy.

Dziś spiżarnia ma 10 zamrażarek, ciężarówkę z chłodnią i ponad 90 wolontariuszy, którzy każdego miesiąca pomagają wyżywić rodziny. Zaszło znacznie dalej, niż oczekiwali Olowie, kiedy po raz pierwszy zaczęli pracę.

„Modliliśmy się o to i zostaliśmy poprowadzeni do stworzenia Magazynu Boga” – powiedział Norm. „Myślałem, że możemy to zrobić przez pięć lat, a potem będziemy mogli przenieść się na Florydę (i odpocząć). Dziewiętnaście lat później nadal to robimy i nie ma oznak, że w najbliższym czasie się poddamy”.

Olowie poświęcili się nakarmieniu głodnych. W ciągu ostatnich 19 lat para opuściła tylko dwa obiady.

Anita dodała, że ​​potrzeby Magazynu Boga były zawsze zaspokajane. Udało jej się zdobyć dotacje na zakup zamrażarek, a nawet podarowała kilka zamrażarek.

Spiżarnia potrzebowała ciężarówki i była w stanie zebrać 56 000 dolarów na zakup ciężarówki chłodni zdolnej do zbierania artykułów spożywczych i utrzymywania ich w świeżości.

READ  Iga Świątek - Martina Trevisan. Wojciech Fibak na Iga Świątek. Roland Garros

Jeśli chodzi o żywność, spiżarnia otrzymuje darowizny żywnościowe i ma szczęście otrzymać dotacje od Fundacji Społeczności Mahoning Valley i Fundacji Youngstown. Niedawno przyznano dotację w wysokości 10 000 USD na zakupy spożywcze.

Spiżarnię odwiedzają co miesiąc dwie grupy weteranów. Pierwsza to Veterans Outreach from Liberty, która zbiera artykuły spożywcze dla 100 weteranów i ich rodzin.

„Ten posiłek jest bardzo ceniony” — powiedział Robert Julian, wiceprezes Veterans Outreach.

Druga grupa to oddział niepełnosprawnych amerykańskich weteranów hrabstwa Mahoning. Według Anity zbierają żywność dla 30 inwalidów wojennych.

Wielka ulotka ukazuje się w trzecią sobotę miesiąca. Anita powiedziała, że ​​jej mała armia wolontariuszy pojawia się i pracuje jak dobrze naoliwiona maszyna. Pojazdy parkują na parkingu kościelnym i są meldowane z dowodem osobistym. Następnie przechodzą przez labirynt, w którym wolontariusze pomagają wkładać artykuły spożywcze do pojazdów.

„Możesz zobaczyć nowy samochód lub dwa, ale rodzina właśnie straciła pracę, co spowodowało, że położyli jedzenie na stole” – powiedziała Anita. „Nie osądzamy tutaj.”

Powiedziała, że ​​zawsze istnieje szansa, że ​​jedna lub dwie osoby oszuka system, ale celem jest dotarcie do jednej rodziny, która naprawdę jest w potrzebie. Ten cel nadaje magazynowi Boga hasło „Zakończyć głód w jednej rodzinie na raz”.

Pandemia zmieniła sposób, w jaki Olowie musieli prowadzić sprawy, ale Magazyn Boga nigdy nie tracił rytmu. Przed pandemią spiżarnia oferowała ciepły posiłek w dniu odbioru artykułów spożywczych. W latach pandemii i od tego czasu spiżarnia zajmuje się tylko dystrybucją żywności.

Anita powiedziała w październiku 2020 r., że God’s Warehouse stał się centrum Kościoła Bożego oraz rządów federalnych i stanowych, jeśli chodzi o dystrybucję żywności.

„W tym obszarze pomogło ponad 11 000 rodzin” – powiedziała Anita.

READ  Znaki zodiaku, które będą bogate w 2021 roku. Według astrologów spodziewa się dużo pieniędzy [25.12.2020]

Powiedziała, że ​​przenoszenie dużej ilości jedzenia wymaga czegoś więcej niż tylko wolontariuszy. Powiedziała, że ​​jedna firma zrezygnowała z wózka widłowego do użytku, a inna z naczepy chłodniczej do tymczasowego przechowywania.

Zaspokojono również inne potrzeby spiżarni.

„Mamy stoły i namioty, które udało nam się zdobyć dzięki grantom” – powiedziała Anita. „W listopadzie otrzymaliśmy dotację od Meijer z Boardman, która umożliwiła nam dystrybucję 700 indyków. Wszyscy byli tak hojni dla naszej sprawy”.

Nawet New Life Church wykracza poza samo zapewnienie lokalizacji. Anita powiedziała, że ​​Church Mission Fund pomaga przy rachunkach za gaz, aby uruchomić ciężarówkę ze spiżarnią. – Nazywa się Magazyn Boga – powiedział Norm. „Za każdym razem, gdy mamy potrzebę, w jakiś sposób ta potrzeba jest zaspokajana”.

W przyszłości Olowie mają nadzieję wynieść God’s Warehouse na nowy poziom. Liczą na własny budynek, który pozwoli spiżarni dalej się rozwijać i służyć jeszcze bardziej.

Niezależnie od tego, czy powstanie budynek, czy nie, Anita powiedziała, że ​​Magazyn Boga będzie kontynuował swoją misję karmienia głodnych i potrzebujących doliny.

Jak pomóc…

Osoby zainteresowane pomocą God’s Warehouse mogą przesyłać darowizny do God’s Warehouse Inc., 7365 W. Parkside Drive, Boardman, OH 44512 lub zadzwonić pod numer 330-720-3222, aby uzyskać więcej informacji. God’s Warehouse Inc. jest 501(c)(3) i zasięgiem społeczności Kościoła Nowego Życia.

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej



Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *