Connect with us

Zabawa

Odwiedź Gandhiego ponownie w 6. dniu Festiwalu Filmowego i naucz się pokoju

Published

on

Nuty

Wokalista i zdobywca nagrody Padma Shri, Hariharan, powiedział Music & Movies podczas wirtualnej sesji In Conversation, że muzyka jest integralną częścią życia w Indiach. Twierdził: „Kino w Indiach jest pod silnym wpływem teatru pełnego muzyki i tańca. Navarasa był wszechobecny w tańcu, muzyce i kinie. Następnie wyjaśnił znaczenie muzyki w filmach i opowiedział o tym, jak wielkie piosenki są oglądane w Indiach i że „nawet jeśli filmu nie widać”.

Ze swojej strony perkusista i współpanelista Bickram Ghosh powiedział: „Kino regionalne daje reżyserom muzycznym możliwość zaprezentowania kawałka tego kraju”. Mistrz muzyki Hariharan wyjaśnił podróż muzyki we współczesnych filmach po odzyskaniu przez Indie niepodległości. Muzyka zmieniła się z „muzyki klasycznej lat 50. na orkiestrę w latach 80. i 90., kiedy to„ całkowicie zanikła czystość głosu ”.

Bickram Ghosh dodał, że wraz z wprowadzeniem AR Rahman do przemysłu nastąpił poważny zwrot wydarzeń, ponieważ „wdrożono wiele instrumentów”. Obaj zgodzili się, że każdy rodzaj muzyki musi istnieć w filmach.

Filmy biograficzne i krótkie

Szóstego dnia pokazano kilka filmów. Hasina: Jednym z nich była historia córki wyreżyserowana przez bangladeskiego reżysera Rezanura Rahmana Khana (Piplu R Khan). Film z 2018 roku jest oparty na życiu premiera Bangladeszu Szejka Hasiny. Do listy pokazów został dodany niemożliwy projekt. Przy tej okazji byli również obecni reżyser Jens Meurer i kamerzysta Jasper Meurer.

READ  AKTUALIZACJA 3 — Kasyno MGM Cotai w Makau zostało zamknięte z gośćmi i personelem po sprawie COVID
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.