Connect with us

technologia

Oczekuje się, że ceny procesorów graficznych NVIDIA i AMD będą nadal spadać do końca sierpnia, Green Team będzie dokonywał agresywnych cięć, aby wyczyścić zapasy

Published

on

Oczekuje się, że ceny procesorów graficznych NVIDIA i AMD będą nadal spadać do końca sierpnia, Green Team będzie dokonywał agresywnych cięć, aby wyczyścić zapasy

Według raportu chińskiego punktu technologicznego ZWYCZAJEpowołując się na ich źródła w łańcuchu dostaw, wygląda na to, że procesory graficzne AMD i NVIDIA mogą spodziewać się dalszych obniżek cen do końca sierpnia.

Procesory graficzne NVIDIA i AMD mają stać się jeszcze tańsze jeszcze w tym roku, ponieważ Green Team przygotowuje agresywną strategię obniżania cen

To było zaledwie kilka miesięcy temu i widzieliśmy to Awaria rynku GPU w spektakularny sposób. Doprowadziło do tego kilka czynników, takich jak awaria kryptowalut, spadający rynek komputerów PC i ogólnie słaby popyt na procesory graficzne nowej generacji.

Zgodnie z wiadomościami z łańcucha dostaw, NV i AMD podejmą bardziej agresywne działania w celu obniżenia cen kart graficznych pod koniec sierpnia, przy czym obniżka cen NV będzie większa niż w przypadku AMD.

przez MyDrivers (przetłumaczone maszynowo)

Obecnie większość kart graficznych AMD i NVIDIA jest znacznie poniżej sugerowanych cen, które były trudne do zdobycia od prawie dwóch lat, a teraz ci sami producenci GPU mają problemy ze sprzedażą. Odbiło się to zarówno na AMD, jak i NVIDII, co znalazło odzwierciedlenie w ich wynikach finansowych za drugi kwartał, gdzie segment GPU do gier nie radzi sobie tak naprawdę dobrze, a ogólne dostawy odniosły poważny cios. Teraz AMD i NVIDIA decydują się na dalsze znaczne obniżanie cen swoich konsumenckich procesorów graficznych, a zielony zespół podobno podjął pewne agresywne kroki w celu oczyszczenia swoich zapasów. Donosi się, że pod koniec sierpnia do segmentu detalicznego może trafić nowa seria obniżek cen, więc możemy się spodziewać, że karty graficzne będą tańsze.

Wysokiej klasy karty graficzne NVIDIA, takie jak GeForce RTX 3090 Ti, są obecnie dostępne w cenie do -47,5% niższe niż ceny sugerowane. Jeśli ten raport jest choć trochę dokładny, możemy zaobserwować spadek cen o ponad -50% od RRP. Co więcej, NVIDIA powinna to mieć wznowiła produkcję swojej karty graficznej 12 GB RTX 3080 w celu rozwiązania problemu nadmiaru procesorów graficznych GA102, układu używanego w sumie dla 5 różnych kart graficznych.

READ  Honkai: ostateczna zamknięta beta Star Rail rozpocznie się 10 lutego

Wygląda więc na to, że ci, którzy szukają nowej karty graficznej NVIDIA i AMD, mogą spodziewać się jeszcze niższych cen w nadchodzących miesiącach, ale jak to wpływa na premierę i ceny Układy GPU nowej generacji z serii GeForce 40 się okaże.

Produkty wymienione w tym poście

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *