Connect with us

Sport

Obejrzyj: Pakistańska drużyna hokejowa przybywa do Indii, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata Juniorów

Published

on

Pakistańska drużyna juniorów w hokeju na lodzie przybyła do Indii w sobotę, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w hokeju na lodzie, które odbędą się w Bhubaneswar od 24 listopada do 5 grudnia, poinformowała Wysoka Komisja Pakistanu.

Aftab Hasan Khan, Charge d’Affaires w Wysokiej Komisji, ciepło powitał drużynę hokejową, czytamy w oświadczeniu. Starszy dyplomata z Wysokiej Komisji powitał zespół na międzynarodowym lotnisku im. Indiry Gandhi. Wizyta pakistańskiej drużyny hokejowej w Indiach ma miejsce kilka dni po tym, jak New Delhi postanowiło ponownie otworzyć korytarz Kartarpur-Sahib.

„Aftab Hasan Khan, Charge d’Affaires, Wysoka Komisja ds. Pakistanu, ciepło powitał pakistańską młodzieżową drużynę hokeja na lodzie, która odwiedza Indie, aby wziąć udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w hokeju”, powiedziała Wysoka Komisja Pakistanu.

Mówiono, że Charge d’Affaires zorganizowała również obiad na cześć drużyny hokejowej w budynku kancelarii Wysokiego Komisarza.

„Z tej okazji Charge d’Affaires złożył najlepsze życzenia Pakistanowi Junior Hockey Team za sukcesy podczas Mistrzostw Świata w hokeju”, powiedziała Wysoka Komisja.

Powiedział, że hokej jest narodowym sportem Pakistanu i ma nadzieję, że zawodnicy będą grać z wielką energią i najlepiej jak potrafią.

„Główny trener, członkowie kierownictwa zespołu i zawodnicy docenili gościnność Wysokiej Komisji Pakistanu podczas tranzytu w Delhi w drodze do Bhubaneswar. Są dobrze przygotowani i w świetnym humorze, aby dać z siebie wszystko podczas igrzysk ”- powiedziała wysoka prowizja.

Stosunki między obydwoma krajami znacznie się załamały po tym, jak Indie ogłosiły w sierpniu 2019 r. decyzję o wycofaniu specjalnych uprawnień Dżammu i Kaszmiru oraz o podziale państwa na dwa terytoria związkowe.

READ  Mooney wygrywa, McDonald robi szybki start; Poland Girls Top WR | Wiadomości, sport, praca

Pakistan podejmuje wspólne wysiłki na rzecz umiędzynarodowienia kwestii Kaszmiru.

Indie powiedziały Pakistanowi, że chcą normalnych sąsiedzkich stosunków z Islamabadem w środowisku wolnym od terroru, wrogości i przemocy.

Indie twierdzą, że Pakistan ma obowiązek stworzenia środowiska wolnego od terroru i wrogości.

Mistrzostwa Świata Juniorów w hokeju na lodzie: testy COVID-19 zawodników i działaczy co 72 godziny

Zawodnicy i urzędnicy przybywający do stolicy stanu na nadchodzące mistrzostwa świata w hokeju na lodzie juniorów będą przechodzić testy RT-PCR co 72 godziny, powiedział w sobotę starszy urzędnik działu sportowego.

Przeprowadzanych jest średnio 500 badań, a raporty sporządzane są tego samego dnia przez Regionalne Centrum Badań Medycznych ICMR (RMRC) w Bhubaneswar.

„Co 72 godziny każda osoba, w tym zawodnicy, urzędnicy, personel hotelowy i personel biorący udział w wydarzeniu, będzie poddawana ponownemu testowi” – ​​powiedział R. Vineel Krishna, sekretarz ds. sportu i usług młodzieżowych w Odisha.

Turniej odbędzie się tutaj od 24 listopada do 5 grudnia. Krishna powiedział, że administracja państwowa robi wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić sprawny przebieg Igrzysk: „Pracujemy nad tym, aby to międzynarodowe wydarzenie sportowe było bezpieczne i niezapomniane dla młodych hokeistów, którzy przybyli tu z wielkimi marzeniami”.

Biorąc pod uwagę niezliczone wyzwania związane z pandemią COVID-19, urzędnicy imprezy, kierowani przez komitet organizacyjny, próbowali stworzyć bezbłędny system testowania i śledzenia dla bezproblemowego wydarzenia, powiedział.

Powiedział, że wyznaczeni funkcjonariusze z departamentu osobiście nadzorują wszystko, co działa, jednocześnie upewniając się, że nikt nie przegapi 72-godzinnego cyklu. „Zadbamy o to, aby proces ten przebiegał sprawnie, zgodnie z harmonogramami treningów i meczów oraz dla naszej wygody. Nie powinno to być przytłaczającym przeżyciem dla graczy ”- powiedział sekretarz sportowy.

READ  Mistrzostwa Świata Juniorów w Hokeju: zwolnienie z kwarantanny drużyn przyjezdnych | Wiadomości o hokeju na lodzie

Testy nabrały tempa od 15 listopada, kiedy przybyły międzynarodowe zespoły. Oddział Bhubaneswar Municipal Corporation (BMC) i oddział Capital Hospital stacjonują do pobierania próbek w różnych hotelach, w których zakwaterowani są gracze.

W sumie użyto 12 jednostek. Po przybyciu na lotnisko gracze są zabierani do swoich hoteli, gdzie zespół testowy z zestawem PPE testuje każdego przybywającego gracza i urzędnika. Poza tym w przypadku zgłoszenia incydentu zostaną podjęte środki zaradcze. Bhubaneswar był jednym z pierwszych miast, które zostały zaszczepione w 100 procentach, więc jest tam pewna ulga, powiedział.

Kilka drużyn, w tym Indie, Niemcy, Polska, Belgia, USA, Kanada, RPA i Holandia, przybyło już do Bhubaneswar przed turniejem, a kilka kolejnych przybędzie w ciągu najbliższych kilku dni, powiedział.

Indie już po raz trzeci goszczą ten prestiżowy turniej, który odbył się w New Delhi w 2013 roku oraz w Lucknow w 2016 roku. W wydarzeniu bierze udział łącznie szesnaście narodów. Gospodarze i obrońcy tytułu z Indii są połączone w puli B wraz z Kanadą, Francją i Polską.

Pozostałe zespoły w akcji to Belgia, Malezja, RPA i Chile w puli A; Holandia, Hiszpania, Korea i USA są zgrupowane w puli C, podczas gdy Niemcy, Argentyna, Pakistan i Egipt znajdują się w puli D.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.