Connect with us

Nauka

obchody Siyyum; Wielkanocny Konkurs Plastyczny; klub fotograficzny; Klub Probusa; Zaufanie do przodu; Budka Miejska; Chór festiwalowy i Chartwell House – Thanet Isle News

Published

on

Usługa SIYYUM – rabin Cliff Cohen z drzewem Kjlatovy za sobą

Thanet i Okręgowa Synagoga Reformowana

W ubiegłą niedzielę zastępca lorda porucznika hrabstwa Kent, Frank Martin, wraz z burmistrzami Ramsgate, Margate i Broadstairs, przyłączył się do ponad 50 członków i przyjaciół społeczności żydowskiej Thanet na specjalnej i rzadkiej uroczystości – Siyyum.

Siyyum (ukończenie) to wydarzenie świętujące napisanie nowego zwoju Tory lub, z tej okazji, zakończenie naprawy istniejącego – bardzo szczególnego czeskiego zwoju pamiątkowego, który należał do społeczności żydowskiej Klatovy w Czechach. Republika.

Żydowski biznesmen odwiedzający Pragę odkrył zbiór ponad 1500 zwojów Tory, które zostały skradzione z innych społeczności żydowskich i tam przechowywane. Zaaranżował ich zakup iw 1964 roku przewieziono ich do Londynu, gdzie rozpoczęto program renowacji.

Odrestaurowane pergaminy wypożyczano synagogom na całym świecie, przechowywano i wykorzystywano jako pomniki upamiętniające tych, którzy zginęli w Holokauście. Synagoga Thanet i dzielnica reformowana jest strażnikiem zwoju Klatovy.

Po inspekcji przeprowadzonej przez skrybę Marca Michaelsa społeczność zebrała kilka tysięcy funtów na sfinansowanie jego naprawy.

Zwrot zwoju do synagogi to ważne wydarzenie dla gminy.

Zwoje Tory są pisane ręcznie. Na siyyum Marc Michaels dokończył esej w obecności społeczności – wydarzenie symboliczne. Ten pergamin przedstawia ocalałego z Holokaustu. Ma około 200 lat i jest łącznikiem z wyginiętą społecznością żydowską Klatovy.

W synagodze Thanet stoi pamiątkowe drzewko, na każdym liściu widnieje imię jednego z 278 klatowskich Żydów deportowanych najpierw do Teresienstadt, a następnie w większości do Auschwitz.

Wielkanocny konkurs plastyczny Your Move Margate

Jej agenci Move Estate w Margate proszą młodych artystów o pozostawienie rysunku lub obrazu domu w oddziale Margate High Street.

Pierwsze 100 zdjęć otrzymanych w oddziale wygra Easter Egg dla artysty. Lokalna artystka Nicola Taylor uprzejmie zgodziła się ocenić wszystkie zgłoszenia i wybrać zwycięzcę, który otrzyma bony na książki o wartości 50 funtów.

Możesz sprawić, by dom był tak kolorowy i pomysłowy, jak tylko chcesz! Możesz także napisać kilka linijek, aby nam o tym opowiedzieć.

Wchodząc, upewnij się, że imię i nazwisko dziecka, wiek i numer kontaktowy są umieszczone na odwrocie rysunku. Przynieś dzieła sztuki swoich dzieci do naszego oddziału w Margate, 110-112 High Street, Margate, CT9 1JR, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 16:30.

Konkurs kończy się 3 kwietnia, a zwycięzca zostanie wyłoniony 5 kwietnia 2023 r.

Czekamy na Twoje zdjęcia!

Towarzystwo Fotograficzne Thanet Isle

Marzec był kolejnym ważnym miesiącem dla klubu. Nasz konkurs tematyczny „Jedzenie i napoje” przyciągnął eklektyczną mieszankę obrazów, które dały wiele do myślenia naszej sędzi, byłej prezes Laurze Drury LRPS. Członkini klubu, Clare Pickett, zdobyła duże uznanie swoim humorystycznym zdjęciem „Lukrecjowa twarz”.

READ  Małgorzata Mirga-Tas będzie reprezentować Polskę na Biennale w Wenecji

Właściciel Ramsgate’s York Street Gallery, Mike Sampson, oceniał nasz konkurs na grafikę. Zrobił wielką recenzję 48 obrazów na różne tematy. Ciekawie było zobaczyć, jak Mike postrzega nasze obrazy jako artysta, a nie fotograf, ze szczególnym wyczuciem kreatywności. Ogólnym zwycięzcą został Paul Norris z innym podejściem do „The Lighthouse” (w Dungeness).

W przerwach między konkursami klubowicze wysłuchali fascynującego i pouczającego wykładu Davida Clappa z Devon na temat fotografii krajobrazowej. Dał prawdziwy wgląd w sztukę tworzenia wspaniałych obrazów krajobrazowych, demonstrując nie tylko niezbędne umiejętności i cierpliwość, ale także umiejętność wykorzystania różnych warunków pogodowych oraz najlepszego sprzętu do wykorzystania. Naprawdę inspirująca i inspirująca rozmowa.

Spotkania odbywają się w czwartki o 19:30 w Portland Centre, St. Piotra. Roczne członkostwo dla osoby dorosłej na pozostałą część tego sezonu wynosi 17,50 GBP, a opłata tygodniowa wynosi 4 GBP (5 GBP dla osób niebędących członkami).

Aby uzyskać więcej informacji na temat klubu, w tym członkostwa i programu, odwiedź naszą stronę internetową: www.isleofthanetphotographicsociety.com lub znajdź nas na Facebooku.

Klub Probusa na Broadstairs

Broadstairs Probus Club został założony w 1976 roku i stanowi przyjazne forum towarzyskie dla emerytów i półemerytów w wieku 55+, którzy byli zaangażowani w życie zawodowe lub biznesowe i mieszkają w rejonie Broadstairs. Klub spotyka się na śniadaniu w drugi wtorek każdego miesiąca i uroczystym lunchu w czwarty wtorek każdego miesiąca, oba spotkania odbywają się w hotelu Yarrow.

W lutym obecny prezes Michael Bon i pięciu innych członków zostało zaproszonych na uroczysty lunch The Herne Bay Probus Club przez jego prezesa, George’a Johnsona. To był bardzo przyjemny lunch, podczas którego mówcą był David Barrie, który grał Frankiego Abbotta w telewizyjnym serialu komediowym Please Sir w latach 60. David wygłosił bardzo zabawną przemowę o swoich doświadczeniach życiowych w teatrze i telewizji oraz jako autor.

To spotkanie okazało się interesujące dla obu klubów, ponieważ nastąpiła również pozytywna wymiana pomysłów, a Broadstairs Club miał nadzieję zaprosić Herne Bay Club jeszcze w tym roku.

Na samym spotkaniu Broadstairs Club w lutym prelegentem był Peter Arnold z Rotary Club of Margate, który opowiedział o swojej podróży wynajętym vanem w 2022 roku do granicy ukraińsko-polskiej w celu dostarczenia pomocy humanitarnej przekazanej i zebranej przez Palm Bay. Szkoła, Quex i inne organizacje w Thanet i Kent. Peter opisał trudności w podróżowaniu przez Francję, Belgię, Niemcy i Polskę oraz satysfakcję z niesienia pomocy ukraińskim uchodźcom przekraczającym granicę do Polski. Szczególnie satysfakcjonujący był widok dzieci uchodźców otwierających pudełka po butach wypełnione słodyczami i zabawkami. Prezydent podziękował Piotrowi za jego bardzo ciekawe wystąpienie i przekazał darowiznę na dalszą pomoc Ukrainie, jak widać na zdjęciu.

READ  Orient Express powraca w 2024 roku – Business Traveller

Klub postanowił również przekazać 100 funtów darowizny na rzecz ofiar niedawnych trzęsień ziemi w Turcji i Syrii.

Klub zawsze szuka nowych członków, więc jeśli ktoś jest zainteresowany dowiedzeniem się więcej lub wypróbowaniem darmowego śniadania, prosimy o kontakt z Roganem Montgomery-Smithem pod numerem 01843 603939 lub e-mailem na adres [email protected], aby uzyskać więcej informacji.

zaufanie do przodu

Forward Trust prowadzi jednodniowe warsztaty przez cały marzec w obszarze Restart w Margate.

Są one przeznaczone dla bezrobotnych dorosłych i osób poszukujących pracy bez kwalifikacji z matematyki na poziomie 2.

Warsztaty koncentrują się na podstawowych codziennych umiejętnościach arytmetycznych i budowaniu pewności siebie. Obejmują również zarządzanie budżetem rodzinnym, terminologię, rozwiązywanie problemów oraz obszary, które uczestnicy chcą rozwijać.

Rezerwacji można dokonać bezpośrednio, wysyłając wiadomość e-mail na adres brendan[email protected] lub dzwoniąc pod numer 0748 5359903.

Broadstairs Town Shed Wielkanocny dzień otwarty i zbiórka pieniędzy

Szopa miejska Broadstairs

Broadstairs Town Shed organizuje specjalny dzień otwarty zbiórki pieniędzy we wtorek 4 kwietnia od 11:30 do 14:30.

Bezpłatna kawa, herbata i gorące ciastka będą oferowane wszystkim odwiedzającym, a także wiele drewnianych przedmiotów wykonanych z szop na sprzedaż, kącik rękodzieła dla dzieci, loteria nagrobków i koszy – wszystko po to, aby pomóc zebrać pieniądze na: „Podnieś dach” dla chaty.

Szopa mieści się w dawnej szopie tramwajowej Broadstairs, która ma ponad 150 lat. Dach jest obecnie bardzo zniszczony i wymaga wymiany.

Helen Robertson – koordynatorka The Town Shed powiedziała: „Członkowie i sympatycy od kilku lat na różne sposoby zbierają fundusze na wymianę dachu, aby przestrzeń była sucha, bezpieczna i ciepła dla wszystkich. Udało nam się już zebrać znaczną kwotę dzięki lokalnemu wsparciu, ale wciąż jesteśmy daleko od celu.”

Peter Stockwell, wolontariusz „Shedhead”, dodał: „Robimy to od wielu lat dzięki wielu wiaderkom i trasie opróżniania wiader przez członków. Naprawdę musimy niedługo wymienić dach, żeby nie było mokrej jesieni i zimy. Daje nam to również możliwość jednoczesnego ocieplenia, co sprawi, że członkom będzie cieplej, gdy będą w sklepie, a także znacząco wpłynie na nasze rachunki za ogrzewanie”.

The Shed zbiera pieniądze na wymianę dachu. Sprzedaż wyrobów drewnianych, loteria fantowa, kącik dla dzieci, loteria fantowa oraz bezpłatna herbata, kawa i gorące bułeczki.

READ  Ta żydowska rodzina od 150 lat produkuje wino miodowe

Chór festiwalu Thanet

Dołącz do chóru Thanet Festival Choir podczas wykonania potężnej i dramatycznej Pasji według św. Jana Boba Chilcotta w kościele Świętej Trójcy na Broadstairs o godzinie 19:30 w sobotę 25 marca.

Były członek Kings Singers, Chilcott jest obecnie płodnym kompozytorem muzyki chóralnej. Jego mocny zbiór słów z Ewangelii św. Jana jest dramatyczną opowieścią o Męce Pańskiej.

Bilety 15 funtów, w tym kieliszek wina lub napój bezalkoholowy. Zadzwoń pod numer 01304 620560 lub odwiedź www.thanetfestivalchoir.org

Dom Chartwella

Dom opieki Chartwell House z siedzibą w Thanet uruchomił specjalną inicjatywę mającą na celu wsparcie i podziękowanie służbom ratunkowym i lokalnym pracownikom służby zdrowia.

Usługa Refresh and Respond została uruchomiona, aby służby ratownicze i pracownicy służby zdrowia, którzy często są w drodze, mieli miejsce, do którego mogą się udać w ciągu tygodnia, aby zrobić sobie przerwę, napić się gorącego napoju i skorzystać z udogodnień i Wi-Fi w Chartwell House.

Prowadzony przez zespół Chartwell House program Refresh & Respond jest uruchamiany w czasie, gdy służby ratunkowe i pracownicy służby zdrowia znajdują się pod ogromną presją. Kierownik Rekrutacji,

Jude Coveney powiedział: „Wszyscy jesteśmy świadomi wyzwań stojących przed służbami ratunkowymi i pracownikami służby zdrowia i cieszymy się, że możemy wprowadzić Refresh & Respond do społeczności Thanet. Przez cały tydzień każdy, kto pracuje w tych sektorach, może przyjść do Chartwell House, wiedząc, że jest tam ciepła i wygodna przestrzeń, w której można się zrelaksować, nadrobić zaległości w pracy i delektować się domowymi przekąskami przed podjęciem kolejnej rozmowy”.

Kierownik domu, Diane Collins, dodała: „Aktualizowanie i odpowiadanie to tylko nasz mały sposób na podziękowanie wszystkim niesamowitym ludziom, którzy służą naszej społeczności z takim entuzjazmem. Jako dom opieki ściśle współpracujemy z wieloma z tych usług i zawsze szukamy sposobów, aby się odwdzięczyć i podziękować. Chcemy, aby społeczność wiedziała, że ​​masz ciepłe i przyjazne miejsce, w którym możesz załatwić formalności, zrobić sobie wygodną przerwę lub napić się kawy”.

Uczestnicy w ramach inicjatywy Refresh & Respond otrzymają również bezpłatną limitowaną edycję „Chartwell House Coffee Tumbler” do wykorzystania podczas każdej wizyty. Wzór został zainspirowany geometrycznymi kształtami, aby zapewnić, że są one zarówno stylowe, jak i praktyczne.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat aktualizacji i odpowiedzi, skontaktuj się z Jude w Chartwell House pod numerem 01843 264 896.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *