Connect with us

Nauka

Obawy wojenne rosną, gdy NASA mówi, że potrzebuje rakiet jądrowych, aby wpłynąć na Chiny w kosmosie | Nauka | Aktualności

Published

on

Urzędnicy Agencji zeznawali na przesłuchaniu podkomisji ds. nauki, kosmosu i technologii w środę – i wezwali do nowej broni, aby pomóc USA dostać się na Marsa przed mocarstwami takimi jak Rosja i Chiny. NASA wezwała ustawodawców USA do zainwestowania większych środków w badania i rozwój rakiet o napędzie jądrowym. Powiedzieli, że pomogłoby to ludziom dostać się na planetę w ciągu zaledwie trzech do czterech miesięcy.

To o połowę krócej niż w przypadku zwykłych rakiet o napędzie chemicznym.

Bhavya Lal, starszy konsultant NASA ds. budżetu i finansów, powiedział na posiedzeniu podkomisji: „Nasi strategiczni konkurenci, w tym Chiny, rzeczywiście agresywnie inwestują w szeroką gamę technologii kosmicznych, w tym energię jądrową i napęd, aby spełnić swoje ambicje dotyczące trwałego ludzkiego księżyca obecności, a także misje naukowe na Marsie i kosmosie.

„Stany Zjednoczone muszą iść naprzód w przyspieszonym tempie, aby pozostać konkurencyjnymi i pozostać liderem w globalnej społeczności kosmicznej”.

Pojawił się również po tym, jak Chiny rzekomo przetestowały pocisk o naddźwiękowej zdolności jądrowej, co zaskoczyło amerykańskich urzędników.

Pocisk rzekomo okrążył kulę ziemską na niskiej orbicie okołoziemskiej, zanim skierował się w stronę zamierzonego celu.

Rakieta zdolna do przenoszenia energii jądrowej mogła przenosić naddźwiękowy pojazd szybowcowy, który pozwalałby jej poruszać się w szybkim tempie.

NASA walczy teraz o zwiększenie obrony kosmicznej przez USA, podczas gdy Chiny wydają się rozwijać swoją technologię kosmiczną w szybkim tempie.

Taylor Fravel, ekspert ds. chińskiej polityki w zakresie broni jądrowej, powiedział Financial Times na początku tego miesiąca, że ​​postęp Chin w dziedzinie broni naddźwiękowej stanowi wyjątkowe zagrożenie dla obrony USA.

CZYTAJ WIĘCEJ: Archeolodzy odkryli ponad 300 szkieletów na „scenie terroru”

„Jednak wystrzelenie reaktora jądrowego w kosmos wiąże się również z ryzykiem katastrofalnego rozprzestrzenienia się materiału radioaktywnego, jeśli na przykład pojazd nośny ulegnie awarii i wybuchnie – co byłoby bardzo możliwe, gdyby miał miejsce superkonkurencyjny wyścig w kosmos.

READ  Setki pakistańskich studentów uwięzionych na Ukrainie od czasu ataku

„Energia jądrowa jest również sugerowana do innych zastosowań, takich jak zasilanie broni kosmicznej i baz wojskowych na Księżycu i Marsie. Dlatego też naprawdę potrzebne jest międzynarodowe rozważenie możliwych zastosowań energii jądrowej w kosmosie i jej celowości. Niektóre zagrożenia mogą przewyższać ewentualne korzyści. ”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.