Connect with us

Zabawa

Jak są bezpiecznie używane?

Published

on

Śmiertelne zastrzelenie członka załogi przez aktora Aleca Baldwina podczas kręcenia filmu w zachodnich Stanach Zjednoczonych wywołało pytania o użycie broni na planach filmowych.

Hollywoodzki rusznikarz Guillaume Delouche – który od trzech dekad dostarcza broń filmowcom, mając 75 tytułów w swoim imieniu – mówi, że zazwyczaj istnieje wiele zabezpieczeń przed tragedią.

Oto niektóre z jego spostrzeżeń na temat użycia broni w branży filmowej.

– Dlaczego na planie filmowym używa się broni? –

Podczas gdy dodawanie efektów cyfrowych do postprodukcji jest obecnie stosunkowo łatwe i niedrogie, wielu reżyserów i aktorów woli używać prawdziwej broni, mówi Delouche, powołując się na dodatkową autentyczność.

„Problem z atrapą broni polega na tym, że usuwa się odrzut i dym, co dodaje coś do gry” – powiedział.

„Jeśli dasz aktorowi lateksowy lub plastikowy pistolet, a później dodasz efekt pocisku z efektami cyfrowymi, nadal jest wyraźna różnica”.

– Jak obchodzi się z bronią na planie filmowym? –

Protokoły są z konieczności surowe, mówi Delouche, porównując podwójne i potrójne kontrole z działaniem systemów bezpieczeństwa samolotów.

„Traktujemy broń ostrą jak prawdziwą broń. W wielu przypadkach jest to prawdziwa broń, która została zmodyfikowana” – powiedział.

„Broń jest przechowywana w sejfie. Kiedy docieramy do zestawu, organizujemy ślepą amunicję, która jest oznaczona i kodowana kolorami, aby ją odróżnić.

„Najpierw pokazujemy załodze i aktorom, że broń jest pusta, zanim ją załadujemy.

„Kiedy wkładamy ślepe próby do broni, ogłaszamy to kilka razy”.

– A jeśli trzeba wystrzelić z pistoletu? –

„Mamy bardzo ścisłe odległości bezpieczeństwa: nie możesz znajdować się mniej niż sześć metrów – lub około sześciu metrów – przed bronią, kiedy jest wystrzeliwana.

„Nawet w przestrzeniach mogą być wyrzucane małe szczątki. Lepiej nigdy nie celować w nikogo bezpośrednio, więc popracujemy z operatorem, aby wykadrować ujęcie i dać złudzenie, że dana osoba znajduje się na linii strzału.

READ  Beyond: niesamowite historie kryjące się za ocaloną nazistowską sztuką zrabowaną | Sztuka

„Jeśli musimy być bliżej, stawiamy ściany z pleksiglasu. Okrywamy operatorów i pracowników scenicznych kocami gaśniczymi. Posiadają również kaski przeciwhałasowe oraz okulary ochronne chroniące przed odpryskami.”

– Jak mogą się zdarzyć wypadki? –

Nie wiadomo, co wydarzyło się na planie „Rust”.

Według Delouche’a wypadki są niezwykle rzadkie, biorąc pod uwagę, jak wiele hollywoodzkich produkcji przedstawia postacie z bronią.

Mogą jednak wystąpić, jeśli z jakiegokolwiek powodu na planie zostanie użyta ostra amunicja.

„Ale prawdziwa amunicja nie ma absolutnie żadnego miejsca w zestawie, ponieważ używane są również atrapy pocisków i można je pomylić” – powiedział.

„Istnieje możliwość, że atrapa kuli może oderwać się od łuski, a następnie wpaść do komory broni.

„Jeżeli blank zostanie umieszczony za tym manekinem, stanie się on rundą na żywo.

„To kosztowało Brandona Lee życie (na planie „Kruka” w 1993 r.). Producent rekwizytów nigdy nie sprawdził, czy nie doszło do wypadku”.

„Aby zdarzył się wypadek, zawsze poprzedza go łańcuch błędów”.

du-hg / mdo

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *