Connect with us

Nauka

NYPD w pogotowiu po „nakłanianiu” w sprawach oficera Covid-19

Published

on

Latynosi i czarnoskórzy Amerykanie umierają w nieproporcjonalnym tempie z powodu Covid-19.

Badanie opublikowane w piątek w raporcie dotyczącym zachorowalności i śmiertelności dotyczyło zmieniającej się demografii liczby zgonów w wyniku pandemii w okresie letnim.

Między majem a sierpniem 114 411 Amerykanów straciło życie na skutek Covid-19. Starsi biali mężczyźni byli jednymi z największych zgonów.

Ale Czarni byli odpowiedzialni za prawie 18% zgonów w tym okresie, mimo że stanowili zaledwie 12,5% populacji USA. Latynosi odpowiadali za ponad 24% zgonów, ale stanowią 18,5% populacji.

Latem nastąpiły zmiany demograficzne. Odsetek zmarłych Latynosów wzrósł z 16% do ponad 26% ogółu zgonów między majem a sierpniem, podczas gdy odsetek zmarłych białych lub czarnych spadł.

CDC stwierdziło, że nastąpiła zmiana geograficzna liczby zgonów. Największa koncentracja zgonów na początku pandemii wystąpiła na północnym wschodzie, ale liczby przesunęły się na zachód i południe. Jednak różnica geograficzna nie może wyjaśnić wzrostu odsetka zgonów wśród społeczności latynoskiej, powiedział CDC.

Naukowcy uważają, że pandemia była trudniejsza dla społeczności latynoskiej, ponieważ mogli oni być bardziej narażeni na Covid-19 ze względu na swoją pracę. Latynosi są również bardziej skłonni do życia w gospodarstwach wielorodzinnych lub z wieloma pokoleniami w jednej rodzinie, co utrudnia dystans społeczny.

Prawie jedna czwarta wszystkich zgonów podczas pandemii miała miejsce w miejscach, w których ludzie mieszkają w grupach w domu opieki lub placówkach opieki długoterminowej. Wiele z tych zgonów miało miejsce na początku pandemii. Ale gdy domy opieki przestały przyjmować gości z zewnątrz i bardziej agresywnie testowały mieszkańców i izolowały chorych, liczba tych zgonów uległa spowolnieniu, aw trakcie pandemii nastąpiło przesunięcie w kierunku młodszych i niezinstytucjonalizowanych populacji.

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby, CDC nadal zaleca ludziom używanie nakryć twarzy, częste mycie rąk, zachowanie fizycznej odległości od innych i unikanie dużych zgromadzeń.

READ  Dziewięć zabitych, 61 zakażonych wirusem koronawirusa w placówce hrabstwa Santa Cruz

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *