Connect with us

technologia

Nvidia toruje drogę Chromebookom z procesorami graficznymi RTX dzięki nowej wersji demonstracyjnej ramienia

Published

on

Nvidia pracuje nad znacznym rozszerzeniem obsługi GPU RTX. z nowym demo na GDC 2021 prezentuje zaawansowane technologie do gier, takie jak DLSS i oświetlenie ray tracingowe, po raz pierwszy działające na sprzęcie z ramieniem.

W szczególności pokazuje się demo Wolfenstein: Youngblood i Nvidia”Bistro Demo działa na procesorze graficznym RTX 3060 połączonym z procesorem MediaTek Kompanio 1200 Arm (Flagowy procesor MediaTek planowane na nową falę mocniejszych Chromebooków). Oczywiście, RTX 3060 może uruchomić te dema samodzielnie – ale to podstawa, którą Nvidia buduje tutaj, jest ważna, ponieważ zapewnia sterowniki i wsparcie potrzebne do działania na sprzęcie Arm.

W sumie Nvidia przeniosła pięć technologii RTX do Arm i Linux: DLSS, RTX Direct Illumination, RTX Global Illumination, RTX Memory Utility i Optix AI-Accelerated Denoiser. Pakiety SDK dla tych narzędzi dla Arm z Linuxem i Chromium są już dostępne lub wkrótce będą dostępne dla programistów.

I choć prawdopodobnie minie trochę czasu, zanim będzie można kupić Chromebooka z układem Arm i procesorem graficznym RTX 3080, dzisiejsze wiadomości są ważnym dowodem koncepcji, pokazującym, że można zarówno dodać tę obsługę, jak i że Nvidia jest rzeczywiście zainteresowana w opracowywaniu niezbędnych do tego narzędzi i oprogramowania.

Oczywiście Nvidia robi mają odnowione zainteresowanie zapewnieniem, że ich procesory graficzne będą w przyszłości dobrze współpracować z popularnymi systemami opartymi na ramionach, takimi jak Chromebooki, ponieważ (wciąż oczekuje) Zakup Arma za 40 miliardów dolarów ostatni rok.

READ  Rząd Wielkiej Brytanii uruchamia fundusz dla przedsiębiorców energetycznych o wartości 11 milionów funtów
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.