Connect with us

Świat

„Nowy wariant” brytyjskiego koronawirusa. Już tysiąc przypadków

Published

on

„Nowy wariant” koronawirusa został odkryty w Wielkiej Brytanii – powiedział minister zdrowia tego kraju Matt Hancock. Podkreślił, że rozprzestrzenianie się tego plemienia może mieć związek z rozprzestrzenianiem się epidemii w południowo-wschodniej Anglii.

W ciągu ostatnich kilku dni zidentyfikowaliśmy „nowy wariant” koronawirusa, który może mieć związek z coraz szybszym rozprzestrzenianiem się wirusa w południowo-wschodniej Anglii Powiedział Hancock.

Wstępne analizy sugerują, że ten wariant rozprzestrzenia się szybciej niż wcześniej znany szczep. Zidentyfikowaliśmy ponad tysiąc przypadków zakażeń „nowym wariantem”, głównie na południu Anglii. Infekcje rozprzestrzeniły się na prawie 60 obszarów i szybko się nasilają – powiedział minister zdrowia.

Hancock podkreślił, że Światowa Organizacja Zdrowia została już poinformowana. Dodał to „Nie ma dowodów” na to, że choroba wywoływana przez „nowy wariant” wirusa jest bardziej niebezpieczna i że szczepionki nie pomagają jej kontrolować.

Jesteśmy świadomi tego wariantu genetycznego, który występuje u 1000 pacjentów w Anglii Ekspert WHO Mike Ryan powiedział. Widzieliśmy już wiele wariantów, wirus stale ewoluuje i zmienia się – dodany.

Sekretarz zdrowia Wielkiej Brytanii podkreślił, że w Londynie zostaną wprowadzone jeszcze surowsze ograniczenia dotyczące COVID. Oznacza to między innymi zamykanie barów i restauracji oraz wprowadzanie dodatkowych ograniczeń dotyczących spotkań.

READ  Brytyjscy weterani LGBT, którzy zostali pozbawieni medali, mogą je odzyskać
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *