Connect with us

Świat

Nowy szczep COVID-19 rozprzestrzenia się na całym świecie: przypadki w Kanadzie, Japonii, UE

Published

on

Przypadki a nowy wariant COVID-19 Pierwsze przypadki wykryte w Anglii zostały potwierdzone w sobotę przez urzędników służby zdrowia w Kanadzie, Japonii i kilku innych krajach Unii Europejskiej.

Dlaczego jest to ważne: Chociaż nie ma dowodów na to, że wariant jest bardziej śmiercionośny niż oryginalna brytyjska odmiana Premier Boris Johnson Ogłoszenie, że może być o 70% bardziej transferowalne, skłoniło dziesiątki krajów Zabroń podróżowania z Wielkiej Brytanii.

  • Ekspozycja, nazwana B.1.1.7, wywołała gwałtowny skok, który zobaczył Dziesięć milionów ludzi w Anglii i Walii blokuje się w święta.
  • Niektórzy urzędnicy obawiają się, że rozprzestrzenił się niezauważony na całym świecie, jak robi to niewiele krajów zaawansowany nadzór genomiczny umożliwiło to brytyjskim naukowcom znalezienie tego wariantu New York Times.

Co się dzieje: Kanadyjski wydział zdrowia publicznego potwierdził pierwsze dwa przypadki nowego szczepu koronawirusa w Ameryce Północnej w sobotę wieczorem w prowincji Ontario.

  • Agencja znalazła w oświadczeniu „Te dwie sprawy nie dotarły poza Kanadę”.

Urzędnicy w Japonii zapowiedział, że w sobotę kraj zamknie granicę dla wszystkich cudzoziemców niebędących rezydentami od poniedziałku do 31 stycznia o północy siedem osób uzyskało wynik pozytywny dla wariantu Relacje Channel NHK.

W Hiszpanii, Regionalny rząd Madrytu ogłosił w sobotę, że szczepem B.1.1.7 zostały zarażone cztery osoby. do Al Jazeera.

Szwedzki departament zdrowia powiedział w sobotę, że ciężar został znaleziony na nowo powracającym podróżniku z Wielkiej Brytanii, Notatka Reutera.

Ministerstwo Zdrowia Francji potwierdził pierwszy przypadek B.1.1.7 w kraju późnym piątkiem, na AFP.

Do nagrania: Ruszają szczepionki na koronawirusa do wprowadzenia o Ameryka północna, Kraje Unii Europejskiej i narody na całym świecie.

  • Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen tweetował w sobotę„Szczepienia to trwałe wyjście z pandemii”.
  • Jest brak dowodów Szczep B.1.1.7 może osłabiać skuteczność tych szczepień.
READ  Uwięziony 40-milowy rosyjski konwój w pobliżu Kijowa jest obecnie w dużej mierze rozproszony, jak pokazują zdjęcia satelitarne

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.