Connect with us

Świat

Nowozelandka Ardern żegna się emocjonalnie z ostatnim dniem pełnienia funkcji premiera

Published

on

Nowozelandka Ardern żegna się emocjonalnie z ostatnim dniem pełnienia funkcji premiera

WELLINGTON, 24 stycznia (Reuters) – Jacinda Ardern pożegnała się emocjonalnie we wtorek w swoim ostatnim dniu jako premier i mówiła o życzliwości i empatii, jaką okazali jej Nowozelandczycy, ale powiedziała, że ​​jest gotowa być siostrą i matką.

Kilka dni po tym, jak oszołomiła świat, ogłaszając, że „nie ma już czołgu”, by rządzić krajem i zamierza ustąpić, 42-latka spotkała się na spotkaniu polityków i starszyzny maoryskiej w małym miasteczku Ratana, na północ od Stolica USA, Wellington, została natychmiast otoczona przez kibiców szukających zdjęć.

„Dziękuję z całego serca za największy przywilej w moim życiu” – powiedział Ardern w przemówieniu.

W środę ustąpi ze stanowiska i zostanie zastąpiona przez nowego lidera Partii Pracy, Chrisa Hipkinsa.

Ardern wraz z Hipkinsem i politykami opozycji złożył coroczną wizytę w Ratanie, gdzie odbywają się tygodniowe obchody narodzin maoryskiego proroka Tahupotiki Wiremu Ratana.

Miała na sobie czarną sukienkę, a jej ramiona okrywał tradycyjny maoryski płaszcz zwany korowai. Prowadziła członków swojej grupy na teren kościoła, podczas gdy grała orkiestra marszowa. W późniejszych przemówieniach i towarzyszących im pieśniach i tańcach starsi mówili o Ardern z humorem i ciepłem.

„Dziękujemy, że nauczyłeś nas szybko kochać” — powiedział starszy do Ardern.

Ardern odpowiedziała i powiedziała, że ​​nie zamierzała mówić, ale tamci odmówili jej wyjścia.

„Moje ogólne doświadczenie w tej pracy Nowozelandczyków i Nowozelandczyków w tej pracy to miłość, empatia i życzliwość” – powiedziała.

Lewicowa światowa ikona zwróciła uwagę na to, że przyprowadziła swoje dziecko na spotkanie ONZ i założyła hidżab po masakrze muzułmanów. Pomimo tego, że była celem nienawiści i obelg ze strony skrajnie prawicowych ekstremistów w mediach społecznościowych, powiedziała, że ​​odejdzie z pracy z miłością w sercu.

„Chcę, żebyście wiedzieli, że opuszczam Aotearoa w Nowej Zelandii i jej mieszkańców z większą miłością i przywiązaniem niż na początku”.

READ  Korea Północna nie będzie już dążyć do pojednania z Koreą Południową, powiedział Kim Dzong Un

Przed wejściem na teren Ardern spotkała się z mediami, które mogą być jej ostatnim razem jako premier i uśmiechnęła się szeroko, gdy odmówiła odpowiedzi na pytania polityczne, mówiąc, że teraz odpowiada za nie jej następczyni.

„Chcę być wieloma rzeczami. Jestem gotowy, by zostać posłem na zapleczu. Jestem gotowa, by być siostrą i matką” – powiedziała.

Ich córka Neve ma 4 lata iw czerwcu rozpocznie naukę w szkole.

Hipkins, były minister COVID w kraju, był jedyną osobą nominowaną na przywódcę Partii Pracy. W 2008 po raz pierwszy został wybrany do parlamentu.

Reportaż Lucy Cramer; Adaptacja autorstwa Praveena Menona i Gerry’ego Doyle’a

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *