Connect with us

Nauka

Nowe plakaty NASA przedstawiają galaktyczne horrory na Halloween

Published

on

CNN – Chociaż nasz wszechświat jest pełen cudów, jest równie pełen horrorów.

Kolorowe plakaty w stylu klasycznych horrorów ukazują niektóre z tych kosmicznych przerażeń w najnowszym wydaniu Biura Eksploracji Egzoplanet NASA w Jet Propulsion Laboratory w Pasadenie w Kalifornii.

Plakaty można pobrać bezpłatnie z NASA tereni są również dostępne w języku hiszpańskim.

Wydane w samą porę na Halloween, plakaty rzucają światło na niebezpieczeństwa i tajemnice wszechświata. Agencja wydała również plik Lista odtwarzania SoundCloud w tym przerażające dźwięki kosmosu.

Poprzednie plakaty podkreślały cuda naszego własnego Układu Słonecznego, a także egzoplanet potencjalnie nadających się do zamieszkania lub planet poza naszym Układem Słonecznym, gdzie wyobrażają sobie, jak ludzie mogą pewnego dnia odwiedzić te odległe miejsca.

Ale zjawiska przedstawione na tych plakatach są trochę bardziej złowieszcze.

Plakaty łączą wyobraźnię artystyczną z intrygującą nauką. Od 2014 roku współpracują nad nimi zespoły artystów i naukowców.

Najnowsze dodatki do NASA Galaxy of Horrors kolekcja plakatów zawiera nieuchwytną ciemną materię, zabójczy rozbłysk gamma i „galaktyczny cmentarz”.

Plakat galaktycznego cmentarza przedstawia starą galaktykę, w której narodziny gwiazd nagle zatrzymały się zaledwie kilka miliardów lat po Wielkim Wybuchu. Teraz jest cmentarzem rozkładających się gwiazd, a jedyne gwiazdy, które pozostały, są małe i czerwone, które rzucają niesamowity czerwony blask.

„Odważ się wejść, a możesz napotkać przerażające zwłoki egzoplanet lub ostatnią falę śmierci niegdyś potężnych gwiazd” – czytamy w podpisie JPL.

Plakat „Gamma Ray Ghouls” pokazuje, co się dzieje, gdy zderzają się martwe gwiazdy: rozbłysk gamma. To jedna z najpotężniejszych eksplozji we wszechświecie.

“Te promienie zagłady są wysyłane na ich nieszczęsne otoczenie, świecąc milion bilionów razy jaśniej niż Słońce przez maksymalnie 30 przerażających sekund. Żaden statek kosmiczny nie ochroni cię przed oślepiającym zniszczeniem ghuli gamma!” mówi tekst na tym plakacie.

READ  Tajemnicze kręgi na pustyni wyjaśnione przez teorię Alana Turinga sprzed 70 lat

A potem jest ciemna materia. Ta niewidzialna grawitacja zapewnia strukturę wszechświata, ale naukowcy nie wiedzą, z czego jest zbudowany, i od lat próbują wykryć „cząstkę” ciemnej materii.

„Jedną z rzeczy, które naprawdę podoba mi się w tych plakatach, jest to, że jeśli poświęcisz trochę czasu na studiowanie sztuki, a potem może pójdziesz dowiedzieć się więcej na każdy z tych tematów, zobaczysz, że artyści przemyśleli wiele wybory, których dokonali, aby podkreślić naukę ”- powiedział Jason Rhodes, astrofizyk z JPL, który konsultował się w sprawie projektu, w oświadczeniu.

Na przykład pajęczyna wykorzystana na plakacie z ciemną materią jest sprytną aluzją do kosmicznej struktury sieci wszechświata, która łączy ze sobą galaktyki, a której nie możemy zobaczyć.

Plakat promieniowania gamma podkreśla również niebezpieczeństwo złapania w pobliżu zderzenia martwych gwiazd i energii, którą wyzwolą.

Judy Racusin, astrofizyk z Goddard Space Flight Center NASA, która również konsultowała się w sprawie plakatów, podkreśliła, jak rzadkie są rozbłyski gamma – więc jest mało prawdopodobne, że uderzą w Ziemię.

Rozbłysk gamma wybucha w naszej galaktyce tylko raz na 10 000 lat, ale według NASA są one widoczne dla nas tylko co około 10 do 100 milionów lat.

„Grafika plakatu to naprawdę fajny sposób na wyobrażenie sobie jednego z takich wydarzeń” – powiedział Racusin. “Ale nie chciałbym być tymi kosmicznymi podróżnikami!”

The-CNN-Wire ™ & © 2020 Cable News Network, Inc., należąca do firmy Time Warner. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Więcej historii, które mogą Cię zainteresować

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *