Connect with us

Nauka

Nowe badanie wykazało, że aerozol do nosa zapobiega zakażeniu COVID-19 u zwierząt testowych

Published

on

Naukowcy opracowali spray do nosa, który wydaje się zapobiegać infekcjom koronawirusem u fretek i może być potencjalnie stosowany do ochrony ludzi przed zarażeniem wirusem SARS-CoV-2. New York Times.

Mały nauka finansowane przez National Institutes of Health i Columbia University Medical Center, które nie zostało jeszcze poddane weryfikacji, szczegółowo opisuje, w jaki sposób spray do nosa chronił fretki przed zakażeniem wirusem wywołującym COVID-19.


Nasz kraj toczy historyczną walkę z koronawirusem. Dodaj Zmiana Ameryki do swojego Facebook lub Świergot feed, aby być na bieżąco z wiadomościami.


Sześć fretek poddano leczeniu i umieszczono w trzech oddzielnych klatkach w grupach po dwie. Dwie fretki, którym podano placebo, umieszczono w każdej klatce wraz z jedną, która została niedawno zakażona nowym koronawirusem.

Naukowcy powiedzieli, że żadne ze zwierząt, którym podano spray do nosa, nie zaraziło się wirusem po 24 godzinach, podczas gdy fretki, którym podano placebo, zostały zarażone.

„Replikacja wirusa została całkowicie zablokowana” – mówi badanie.

Eksperymentalne leczenie zapobiegawcze zostało opracowane przez naukowców z Columbia University Medical Center, Erasmus Medical Center i Cornell University. Naukowcy używają fretek do badania chorób układu oddechowego, ponieważ zwierzęta mogą zarazić się przez nos, podobnie jak ludzie.

„Jeśli to działa tak dobrze u ludzi, możesz spać w łóżku z osobą zarażoną lub przebywać z zarażonymi dziećmi i nadal być bezpiecznym” – powiedziała Anne Moscona, pediatra i mikrobiolog z Columbia University Medical Center i współautorka badania, powiedział New York Times.

Moscona powiedział, że spray przyczepia się do komórek nosa i płuc i działa przez około 24 godziny. Naukowiec powiedział, że zespół naukowców będzie potrzebował dodatkowych funduszy, aby przeprowadzić badania kliniczne leczenia ludzi.

Według New York Times badanie zostało przesłane do czasopisma Science w celu recenzji.

READ  Rangersi prowadzą czterostronną bitwę o podpisanie bośniackiej gwiazdy Vladana Kovacevic

Wstępne badanie pojawia się, gdy świat ściga się, aby opracować szczepionkę COVID-19 pośród nasilających się epidemii w Stanach Zjednoczonych i Europie.

W czwartek Stany Zjednoczone ustanowiły ponury nowy rekord COVID-19 – pobijając 120 000 infekcji w ciągu jednego dnia.


CO MUSISZ WIEDZIEĆ TERAZ O KORONAWIRUSIE

NAUKOWCY ODKRYWAJĄ PRZYCZYNĘ POWAŻNEGO OBJAWU COVID-19

DANIA ODKRYWA SZCZEPIONKI, KTÓRE MOGĄ PRZESZKADZIĆ WYDAJNOŚĆ SZCZEPIONKOWĄ

AŻ 10000 UCZESTNICZYCH W HALLOWEEN RAVE DEFING CORONAVIRUS

CZYM SĄ NADRÓŻNIENIE I SUPERSPREADER I CO OZNACZAJĄ DLA KORONAWIRUSA?

KALIFORNIA POTWIERDZA PIERWSZE JEDNOCZESNE ZAKAŻENIE GRYPĄ I KORONAWIRUSEM U JEDNEGO PACJENTA


Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.