Connect with us

Zabawa

Nowa wersja katolicyzmu Netflixa to mieszana torba

Published

on

To był dziwaczny dzień, aby się dostroić – wyimaginowane niedobory benzyny w Wielkiej Brytanii, angielska Partia Pracy uwikłana w debatę na temat tego, czym jest kobieta, ikona feminizmu Ruth Bader Ginsburg wymyśliła na nowo jeden ze swoich cytatów, usuwając termin „pani”. Zastanawiałem się, w jakim alternatywnym wszechświecie się zagubiłem.

Zarośla

Potem przejrzałem Netflixa (zdecydowanie wymaga posprzątania) i zauważyłem pasterkę. A była dopiero godzina trzynasta. Nie była to więc transmisja na żywo, ale nowy dramat z „serialu limitowanego” o katolickim pochodzeniu. Pierwszy odcinek był przerażający i fascynujący. Młody mężczyzna wraca na Crockett Island na zwolnienie warunkowe po odbyciu kary czterech lat więzienia za śmierć młodej dziewczyny, która prowadzi pod wpływem alkoholu, która wciąż jest nawiedzana (a może?). Nowy młody ksiądz, który wydaje się nie znać odpowiednich kolorów szat, przybywa z tajemniczą walizką, w której może lub nie może znajdować się poprzedni pastor, który jest obserwowany (a może on?) Wędrując po wyspie podczas burzy.

Były więzień stracił wiarę w więzienie. Młoda nauczycielka w ciąży wróciła do kościoła i cieszy się tym. Widzimy USG Twojego nienarodzonego dziecka. Matka byłego więźnia jest bardzo religijna i gościnna, jego ojciec jest bardzo religijny i podejrzliwy. Nalega, aby dorosły syn chodził na mszę, ale mówi, żeby nie chodzić do komunii, ponieważ jeszcze nie był u spowiedzi (skrypt musiał być napisany przez kogoś o katolickim pochodzeniu). Co dziwne, ksiądz zwraca na to uwagę w obecności innych, sugerując, że Jezus i tak był najbardziej zainteresowany grzesznikami. Nauczycielka zakrystianina jest bardzo religijną i wybredną pobożną kobietą (a może on?), Szeryf sklepikarz jest muzułmaninem i modli się ze swoim synem, który pali narkotyki dla leniwych akolitów. O chłopie.

Mieszany

Po tym pierwszym odcinku jest to mieszana torba. Są pewne poruszające momenty związane z przebaczeniem i zbawieniem, postacie, z którymi można się utożsamiać, szukające sensu życia, piękne hymny w całym tekście, zaskakująco długie dyskusje teologiczne między wierzącymi i niewierzącymi, silny nacisk na Eucharystię… dlaczego po prostu nie ewoluowały? te fascynujące wątki? Zamiast tego, podobnie jak czarownice, które dodawały składniki do kotła w Makbecie, rzucały kawałki Ojca Jekyla i pana Hyde’a, The Walking Dead, S. Carrie, Angels and Demons, nawiązując do Archiwum X.

READ  Trine Dyrholm, Meera Syal Dołącz do „Migdału i konika morskiego” - termin

Wszystkie siedem odcinków zostało nazwanych na cześć księgi biblijnej i z każdym z nich groza staje się coraz gorsza, ponieważ nieprawdopodobność przyjmuje się ad absurdum. Ostatecznie religia nie wychodzi z tym dobrze i jest więcej niż bez smaku, gdy widzi się aspekty wiary, które są nam bardzo drogie, są wykorzystywane do horroru. Niektóre sceny są dość obrzydliwe. Tak, ekstremizm religijny jest destrukcyjny, ale przemysł rozrywkowy zbyt często wydaje się szczęśliwszy z psychotycznymi ludźmi religijnymi niż z ludźmi prawdziwej wiary.

Teraz, jeśli chcesz usłyszeć o ludziach prawdziwej wiary, sprawdź Ubóstwo, czystość i (Dis) Obedience (RTÉ One, czwartek), doskonały film dokumentalny o niezwykłej pracy irlandzkich misjonarzy w Afryce Południowej, zwłaszcza w okresie apartheidu. okres – byli idealistyczni, energiczni i praktyczni. Film skupiał się przede wszystkim na ich pracy opozycyjnej przeciwko apartheidowi, na przykład katolickim szkołom, które przyjmują zarówno czarnoskórych, jak i białych uczniów i w rezultacie otrzymują groźby bombowe. Czarna aktywistka złożyła hołd irlandzkim księżom, którzy „sprawiali, że byliśmy dumni, że czuliśmy się pełnymi ludźmi”.

W walce uczestniczyły różne osoby – niektórzy byli bardzo aktywni, inni, w tym wybitni osobistości Kościoła, zapewniali ważne wsparcie publiczne, a inni po cichu pracowali, aby wspierać biednych bez względu na rasę. Jedna zakonnica była tak zdenerwowana niesprawiedliwością, że powiedziała, że ​​mogła ulec pokusie chwycenia za broń. Ale nie zrobiła tego. Mówili o wsparciu kościoła i braku ingerencji władz kościelnych. Tytułowe „nieposłuszeństwo” skierowane było przeciwko rządowi RPA, który uważał za „niebezpieczeństwo rzymskie”.

Wdzięczny

Na koniec jestem wdzięczny TG4 za powtarzanie tego popularnego serialu telewizyjnego z lat 80. „Cudowne lata” każdego wieczoru w dni powszednie. Obawiałem się, że będzie nieaktualny, ale stwierdziłem, że jest tak samo świeży, zabawny, poruszający i przemyślany jak zawsze. Część humoru łatwo się rozrosła, ale z drugiej strony opowiada o dorosłym, który spogląda wstecz na swoje młode lata w latach 60., czas względnej niewinności i dramatycznych zmian społecznych. I uwielbiam muzykę z lat 60. na ścieżce dźwiękowej – bonus!

READ  Sobhita Dhulipala łapie hollywoodzki projekt, reżyserem jest Dev Patel

Wybór tygodnia
Życie i czasy s. Faustyny
EWTN sobota, 9 października, 21:30, niedziela, 10 października, 16:00 i czwartek, 14 października, 9:00

Inscenizacja życia bł. Faustyny. Urodzona w 1905 roku jako Helena Kowalska w Polsce, znana jest dziś jako św. Faustyna, „Apostołka Bożego Miłosierdzia”.

Wymiary
RTÉ Jedna niedziela, 10 października, godz. 11.00

Ojciec Paul Kivlehan celebruje Mszę św. w RTÉ Studios w Donnybrook z zespołem folkowym z Ballaghadereen w hrabstwie Roscommon. Kierownictwo muzyczne: Anne Carmody i Anne O’Brien.

Barney Curley: Człowiek, który złamał bukmacherów
RTÉ Poniedziałek, 11 października, godz.

Historia właściciela konia wyścigowego Barneya Curleya – od jego trudnych początków jako katolik w hrabstwie Fermanagh, przez jego przewroty w zakładach, po decyzję o przekazaniu wszystkich swoich wygranych na cele charytatywne i śmierci bez grosza przy duszy.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.