Connect with us

technologia

Nowa funkcja Steam ułatwia programistom testowanie gier

Published

on

Nowa funkcja Steam ułatwia programistom testowanie gier

Valve dodaje funkcję do Steam, która umożliwia programistom zapraszanie użytkowników do testowania ich gier bezpośrednio z klienta Steam bez konieczności posiadania klucza do bety. Nowa funkcja o nazwie Steam PlaytestZainteresowani testerzy mogą kliknąć przycisk na liście gry w Sklepie Steam, aby poprosić o dostęp i zostać dodanym do kolejki.

Tak wygląda przycisk Total War: Elysium Strona Steam. prodea i Żelazny konflikt również obecnie przeprowadzają testy gier publicznych, mówi Valve Krawędź że wszystkie trzy gry nadal przyjmują prośby o nowych testerów.

Przycisk do żądania dostępu do testu odtwarzania.
Wizerunek: parowy

Programiści mogą zobaczyć, ile osób ma dostęp do testu, ile osób wyraziło zainteresowanie i czeka na dostęp, a także ile osób zostało ręcznie zaproszonych do testu. Programiści mogą również dodawać dodatkowych testerów z ekranu statusu Playtest. Gdy programiści zakończą wersję próbną, przycisk prośby o dostęp jest usuwany ze strony sklepu Steam gry, a gra jest pobierana z bibliotek użytkownika.

Według Valve Playtesty nie mają na celu zastąpienia Steam Early Access, a gry mogą mieć nawet Playtest wraz z wersją z wczesnego dostępu. Playtesty również nie obsługują handlu ani monetyzacji. Valve zauważa, że ​​testy Steam są obecnie w wersji beta i narzędzia mogą ulec zmianie. Jeśli jednak chcesz wypróbować testy dla swojej gry, Valve ma formularz kontaktowy Możesz wypełnić tutaj.

READ  Raport na żywo z przedsprzedaży i stanów magazynowych na kartę NVIDIA GeForce RTX 4090
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *