Connect with us

technologia

Nowa funkcja Steam ułatwia programistom testowanie gier

Published

on

Valve dodaje funkcję do Steam, która umożliwia programistom zapraszanie użytkowników do testowania ich gier bezpośrednio z klienta Steam bez konieczności posiadania klucza do bety. Nowa funkcja o nazwie Steam PlaytestZainteresowani testerzy mogą kliknąć przycisk na liście gry w Sklepie Steam, aby poprosić o dostęp i zostać dodanym do kolejki.

Tak wygląda przycisk Total War: Elysium Strona Steam. prodea i Żelazny konflikt również obecnie przeprowadzają testy gier publicznych, mówi Valve Krawędź że wszystkie trzy gry nadal przyjmują prośby o nowych testerów.

Przycisk do żądania dostępu do testu odtwarzania.
Wizerunek: parowy

Programiści mogą zobaczyć, ile osób ma dostęp do testu, ile osób wyraziło zainteresowanie i czeka na dostęp, a także ile osób zostało ręcznie zaproszonych do testu. Programiści mogą również dodawać dodatkowych testerów z ekranu statusu Playtest. Gdy programiści zakończą wersję próbną, przycisk prośby o dostęp jest usuwany ze strony sklepu Steam gry, a gra jest pobierana z bibliotek użytkownika.

Według Valve Playtesty nie mają na celu zastąpienia Steam Early Access, a gry mogą mieć nawet Playtest wraz z wersją z wczesnego dostępu. Playtesty również nie obsługują handlu ani monetyzacji. Valve zauważa, że ​​testy Steam są obecnie w wersji beta i narzędzia mogą ulec zmianie. Jeśli jednak chcesz wypróbować testy dla swojej gry, Valve ma formularz kontaktowy Możesz wypełnić tutaj.

READ  Funkcje iOS 14.2: Wszystko nowe w iOS 14.2
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *