Connect with us

technologia

Novartis wybiera partnerów molekularnych, aby odkryć terapię radioligandem; Galera obwinia błędy CRO za błędy PhIII – twierdzi sukces – Endpoints News

Published

on

Porażka w Covid-19 nie powstrzymała Novartis od ponownego nawiązania współpracy z Molecular Partners. I tym razem będą szukać radiofarmaceutyków.

Ponieważ Novartis stawia duże na tym polu, Novartis chce teraz przetestować inny sposób rozwoju tych terapii – poprzez sprzęganie radioligandów z mimetykami przeciwciał firmy Molecular Partners.

DARPin, jak nazywa się klasę białek, to genetycznie zmodyfikowane białka, które, podobnie jak konwencjonalne przeciwciała, mogą celować w określone antygeny, ale są znacznie mniejsze. Po zastosowaniu w terapiach radioligandami, obiecuje celować w komórki rakowe promieniowaniem zabijającym raka (i chronić zdrowe komórki).

Transakcja zaczyna się od 20 milionów dolarów z góry, ale Biobucks dodaje do 550 milionów dolarów.

„Terapia Radioligandem to transformacyjna platforma dostarczania promieniowania do komórek docelowych, a DARPins to unikalna modalność na celowanie w nowotwory” – powiedział Jay Bradner, prezes Instytutu Badań Biomedycznych Novartis. „Połączenie tych dwóch technologii powinno umożliwić nam celowanie radioligandami bezpośrednio w komórki nowotworowe w dowolnym miejscu ciała, aby poprawić i wydłużyć życie pacjentów”.

Dyrektor generalny Molecular Partners, Patrick Amstutz, postrzega nowy sojusz – który dołączy do wielu innych firm farmaceutycznych – jako kolejny przykład tego, jak wszechstronna jest jego platforma.

„Chociaż DARPins można zaprojektować tak, aby spełniały dowolną liczbę ról biologicznych, podkreślamy tutaj niektóre z ich wrodzonych właściwości, w tym mały rozmiar i wysoką specyficzność i powinowactwo, które mogą przynieść korzyści RLT, które często wymagają bardzo specyficznego nośnika dostarczania”.

Ostatnio Novartis postawił na Ensovibep, przeciwwirusowy kandydat na DARPin, ale lek zawiódł w analizie daremności hospitalizowanych pacjentów z Covid-19. – Szczypce do bursztynu

Galera odzyskuje zdrowie po znalezieniu błędów statystycznych w danych – twierdzi, że sukces PhIII

Dwa miesiące temu cena akcji Galery gwałtownie spadła – z 7,80 USD do 2,25 USD w weekend – po tym, jak biotechnologia ogłosiła, że ​​jej wiodący kandydat, Avasopasem, nie spełnił swojego głównego punktu końcowego w badaniu fazy III. Ten punkt końcowy sprawdzał, czy lek znacząco zmniejszył częstość występowania SOM (ciężkiego zapalenia błony śluzowej jamy ustnej), bolesnego powikłania chemioterapii i radioterapii, u pacjentów z miejscowo zaawansowanym rakiem głowy i szyi w porównaniu z placebo.

READ  Ups, moje tłuczone ziemniaki to zupa. Oto, jak je zagęścić

Ale dziś rano firma biotechnologiczna Malvern, PA, wraca do tego twierdzenia – obwinia swoje CRO. W jednym (n Ogłoszenie Galera powiedział dziś rano, że nienazwany CRO popełnił błąd w analizie statystycznej, a biotechnolog twierdzi, że teraz poprawione wyniki pokazują, że avasopasem faktycznie miał istotność statystyczną dla pierwotnego punktu końcowego badania, zmniejszając częstość występowania SOM.

Zgodnie ze starym odczytem danych, pacjenci w grupie leczonej odnotowali niewielki spadek, 54% w porównaniu do 64% w grupie placebo. Jednak pierwszorzędowy punkt końcowy nie osiągnął istotności statystycznej (p = 0,113). Po skorygowaniu błędu osiągnięto istotność statystyczną (p = 0,0451).

Cena akcji Galery wzrosła od czasu ogłoszenia – wczesne transakcje dalej $ GRTX ceny akcji wzrosły o ponad 100% z 1,38 USD w poniedziałek do ponad 3 USD wkrótce po rozpoczęciu handlu.

„Cieszymy się, że badanie fazy 3 ROMAN osiągnęło istotność statystyczną dla głównego punktu końcowego po skorygowaniu błędu programowania statystycznego” – powiedział prezes i dyrektor generalny Galeras, Mel Sorensen.

Co dalej z biotechnologią? Cóż, planuje spotkać się z FDA w przyszłym roku, aby sprawdzić, czy ich badanie fazy III i inne badanie fazy IIb wspierają złożenie wniosku o NDA. – Paul zamki

Biogen i TheraPanacea łączą siły, aby współpracować w dziedzinie neuronauki, uczenia maszynowego i sztucznej inteligencji w cyfrowym zdrowiu

Biogen i mały francuski strój AI TheraPanacea ogłoszony Dziś rano rozpoczynają współpracę w zakresie wykorzystania uczenia maszynowego i analityki AI w dziedzinie zdrowia cyfrowego w neuronauce.

Celem obu firm jest opracowywanie cyfrowych rozwiązań zdrowotnych w celu poprawy opieki nad pacjentem, przyspieszenie opracowywania leków i promowanie zrozumienia leżących u podstaw patologii chorób neurologicznych. Firmy wykorzystałyby uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję do analizy obrazowania medycznego i innych źródeł danych w nadziei na lepsze zrozumienie niektórych chorób – a być może nawet umożliwienie bardziej spersonalizowanego projektowania badań klinicznych.

READ  Jak europejscy szefowie państw i rządów radzą sobie z kryzysem rosyjsko-ukraińskim, od pośrednika Macrona po waleczną Polskę

Zgodnie z umową Biogen zainwestuje do 15 mln USD w zamian za obligacje zamienne od TheraPanacea. Umowa przewiduje również płatności za kamienie milowe w wysokości do około 41 mln USD, w zależności od osiągnięcia niektórych nieujawnionych kamieni milowych w zakresie badań i rozwoju. Ponadto Biogen ma wyłączne prawa do technologii TheraPanacea w neuronauce.

W przypadku TheraPanacea zainwestuje w rozszerzenie swojej obecnej działalności i pracowników w Europie, aby osiągnąć cele tej współpracy. – Paul zamki

Belgijska firma biotechnologiczna Galapagos korzysta z opcji licencjonowania programu Ryvu dotyczącego zapalenia z siedzibą w Polsce

Galapagos skorzystał z wyłącznej opcji na lek przeciwzapalny od polskiej biotechnologii Ryvu Therapeutics.

Obaj biotechnologowie byli partnerami we wspólnej współpracy badawczej ogłoszonej w kwietniu 2020 r., która koncentruje się na odkrywaniu leków i opracowywaniu małych cząsteczek o celach zapalnych. Ryvu był odpowiedzialny za wczesne odkrycie leków; Współpraca opierała się na nowym celu dla leków zidentyfikowanym przez Ryvu i była napędzana wspólnym wysiłkiem zespołów naukowych z obu firm.

„Cieszymy się z dotychczasowych wyników naszej współpracy badawczej z Galapagos” – powiedział Ryvus CBO Vatnak Vat-Ho.

Ponieważ Galapagos ma teraz prawa do programu na całym świecie, Revue otrzyma opłatę za wykonanie opcji, a także tantiemy i kamienie milowe. I podobnie jak zapowiedzi z zeszłego roku, kwota ta pozostaje nieznana. – Paul zamki

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.