Novak Djokovic zdobywa tytuł w Rzymie i nadal tworzy historię

Źródło: Susan Mullane-USA TODAY Sports

Najlepiej rozstawiony Novak Djokovic kontynuował przepisywanie ksiąg historii w niedzielę, pokonując czwartego rozstawionego Stefanosa Tsitsipasa 6-0, 7-6 (5) na Internazionali BNL d’Italia w Rzymie, zdobywając 38. koronę ATP Masters 1000 i przedłużając jego rekord.

Djokovic, który w najbliższą niedzielę skończy 35 lat, pokonał Caspera Ruuda w półfinale, wygrywając 1000 meczów w karierze. Był dopiero piątym człowiekiem w Erze Otwartej, który osiągnął ten znak.

W drugim secie Djokovic odzyskał stratę 5:2 i został najstarszym mistrzem w Rzymie w wieku 34 lat, 11 miesięcy i 23 dni.

„Mogę powiedzieć, że sam jestem mile zaskoczony. Miałem jasny plan gry i wiedziałem, czego się spodziewać, więc wiedziałem, co muszę zrobić, ale zagrałem perfekcyjnego pierwszego seta” – powiedział Serb w wywiadzie na boisku. „Potem było trochę ciaśniej. Na tym poziomie punkt lub dwa mogą zmienić grę i wrócił do gry 4-1.

Mecz mógł z łatwością przejść do trzeciego seta, ale udało mi się znaleźć odpowiednie strzały we właściwym czasie, aby wrócić do meczu. W tie-breaku byłem może o cal lepszy, ale dla nas obu był to ciasny, ciasny tie-break.

Djokovic wygrał sześć razy na kortach ziemnych w Rzymie, po raz pierwszy w 2008 roku.

„Budowałem swoją formę przez ostatnie kilka tygodni i wiedziałem, że moja najlepsza forma na glinie zwykle przychodzi w czasach rzymskich, więc wyjazd do Rolanda Garrosa z tytułem nie może być lepszy” – powiedział Djokovic.

French Open rozpocznie się w Paryżu w najbliższą niedzielę. Djokovic, 20-krotny zwycięzca Wielkiego Szlema, jest obrońcą tytułu.

Dzięki wygranej Djokovic pokonał 23-letniego Tsitsipasa z Grecji w siedmiu z dziewięciu meczów. Djokovic wygrał wszystkie pięć spotkań na glinie.

Światowy nr 1 Djokovic poprawił swój rekord przeciwko 10 najlepszym graczom do 232-106. Tsitsipas jest numerem 5 na świecie.

READ  „Gimme Vodka!” – Matty Cash i jego podróż do reprezentowania Polski na mundialu

Gonet Genewa Otwarte

Polak Kamil Majchrzak pokonał 13 asów z ósmego rozstawionego Alexandra Bublika z Kazachstanu i wygrał 6-1 6-7(4) 6-3 w rundzie otwarcia w Genewie w Szwajcarii.

13 asów Bublika zostało unieważnionych przez osiem podwójnych błędów, 49 procent pierwszego serwisu i trzy przerwy w serwisie.

Majchrzak trafił 67 procent swoich pierwszych serwów i obronił wszystkie pięć szans na przerwy.

Podobnie było z Tallonem Griekspoorem z Holandii, który pokonał Amerykanina Tommy’ego Paula w dwie godziny i 50 minut 7:5, 6:7 (3), 6:4.

Open Parc Auvergne-Rodan-Alpy Lyon

Faworyt ojczyzny Adrian Mannarino pokonał zajmującego szóstą pozycję Rosjanina Aslana Karatseva 7-6(7), 6-4 i awansował do drugiej rundy w Lyonie we Francji.

Żaden z zawodników nie był szczególnie gorący w dwugodzinnym, 17-minutowym meczu. Karatsev miał 11 podwójnych błędów, a Mannarino miał 6.

Serw Karatseva został złamany czterokrotnie, Mannarino trzykrotnie.

Inny Francuz, Arthur Rinderknech, został nokautowany przez Holgera Rune’a, 19-latka z Danii. Rune musiał pracować po godzinach i wygrał oba sety w dogrywce 7:6 (4), 7:6 (3).

W innym meczu pierwszej rundy, Argentyńczyk Francisco Cerundolo pokonał Australijczyka Jamesa Duckwortha 6-2, 3-6, 6-3.