Connect with us

Zabawa

Bob Couspe zdobywa nagrodę Quirino dla najlepszego filmu animowanego

Published

on

Nominowany w tej samej kategorii co „Valentina”, koprodukcja hiszpańsko-portugalska Hiszpana Chelo Laurero, z wyjątkiem „Bob Cuspe – nie lubimy ludzi”, w tym roku został Najlepszym Filmem Animowanym. Won, a także Ainbo la Guerrera del Amazonas Jose Zelady i Richarda Clausa, koprodukcja Peru i Holandii oraz brazylijski film Meu Tio Jose Duca Ríosa.

„Bob Cuspe – Nos Nao Seguimos de Gente” to postapokaliptyczny „film drogi” z postacią z brazylijskiej „undergroundowej” kultury lat 80., stworzony przez rysownika Angeli, którego film nosi jego imię.

Film fabularny zdobył również nagrody za najlepszy dźwięk i najlepszą oryginalną ścieżkę dźwiękową dla iberoamerykańskiego filmu animowanego.

„Bestia” w reżyserii Hugo Covarrubiasa zdobyła nagrodę dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w sobotę w Teatrze Lil w San Cristóbal de la Laguna na Teneryfie.

„Krótki” oparty jest na historii tajnej policji podczas dyktatury wojskowej w Chile i inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami.

Zwycięzców wybrało jury w składzie: Sebastian Debertin (Kekay, Niemcy), Magdila Hermida Duhamel (Animation, LatinX w USA), Zofia Jarozuk (Animoon, Polska), Kenneth Ladecjor (Sun Creature Studio, Dania) oraz Hernan La duration . . . Greka (dyrektor kreatywny i merytoryczny, USA).

W piątej edycji nagrody wzięło udział 19 prac z 12 krajów w dziewięciu kategoriach: filmy fabularne, seriale, filmy krótkometrażowe, filmy krótkometrażowe szkolne, produkcja na żądanie, animacja gier wideo, projektowanie dźwięku i muzyka oryginalna, opracowywanie wizualne i projektowanie animacji. . ,

Nagrody Quirino zostały utworzone w 2018 roku, aby uhonorować produkcję osób pracujących w iberoamerykańskim kinie animowanym po obu stronach Atlantyku.

W tworzeniu tych nagród, nazwanych na cześć włosko-argentyńskiego reżysera Quirino Cristianiego, uczestniczyło ponad 20 krajów, w tym Portugalia.

Przeczytaj także: Joao Gonzalez zabiera do Cannes film, który bada potencjał animacji

Wiadomości z minuty na nominacje do nagród Marketeer

Wiadomości co minutę jest jednym z nominowanych do edycji 2022 r. Nagroda Marketeraw kategorii cyfrowe mediaGłosowanie trwa do 31 maja.

READ  Producent „The Liberator” Trioscope zakłada europejskie studio

Aby pomóc nam wygrać, odwiedź stronę internetową inicjatywy, której gospodarzem jest magazyn kupiecKliknij tutaji wypełnij formularz wybierając Wiadomości co minutę w kategorii cyfrowe media A potem sformalizuj głosowanie. Dziękuję za to, że mi się podoba!

Zawsze otrzymuj informacje jako pierwszy.
Wybór konsumentów i nagroda pięciu gwiazdek dla prasy internetowej już szósty rok z rzędu.
Pobierz naszą darmową aplikację.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.