Connect with us

Zabawa

Bob Couspe zdobywa nagrodę Quirino dla najlepszego filmu animowanego

Published

on

Nominowany w tej samej kategorii co „Valentina”, koprodukcja hiszpańsko-portugalska Hiszpana Chelo Laurero, z wyjątkiem „Bob Cuspe – nie lubimy ludzi”, w tym roku został Najlepszym Filmem Animowanym. Won, a także Ainbo la Guerrera del Amazonas Jose Zelady i Richarda Clausa, koprodukcja Peru i Holandii oraz brazylijski film Meu Tio Jose Duca Ríosa.

„Bob Cuspe – Nos Nao Seguimos de Gente” to postapokaliptyczny „film drogi” z postacią z brazylijskiej „undergroundowej” kultury lat 80., stworzony przez rysownika Angeli, którego film nosi jego imię.

Film fabularny zdobył również nagrody za najlepszy dźwięk i najlepszą oryginalną ścieżkę dźwiękową dla iberoamerykańskiego filmu animowanego.

„Bestia” w reżyserii Hugo Covarrubiasa zdobyła nagrodę dla najlepszego krótkometrażowego filmu animowanego podczas ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się w sobotę w Teatrze Lil w San Cristóbal de la Laguna na Teneryfie.

„Krótki” oparty jest na historii tajnej policji podczas dyktatury wojskowej w Chile i inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami.

Zwycięzców wybrało jury w składzie: Sebastian Debertin (Kekay, Niemcy), Magdila Hermida Duhamel (Animation, LatinX w USA), Zofia Jarozuk (Animoon, Polska), Kenneth Ladecjor (Sun Creature Studio, Dania) oraz Hernan La duration . . . Greka (dyrektor kreatywny i merytoryczny, USA).

W piątej edycji nagrody wzięło udział 19 prac z 12 krajów w dziewięciu kategoriach: filmy fabularne, seriale, filmy krótkometrażowe, filmy krótkometrażowe szkolne, produkcja na żądanie, animacja gier wideo, projektowanie dźwięku i muzyka oryginalna, opracowywanie wizualne i projektowanie animacji. . ,

Nagrody Quirino zostały utworzone w 2018 roku, aby uhonorować produkcję osób pracujących w iberoamerykańskim kinie animowanym po obu stronach Atlantyku.

W tworzeniu tych nagród, nazwanych na cześć włosko-argentyńskiego reżysera Quirino Cristianiego, uczestniczyło ponad 20 krajów, w tym Portugalia.

Przeczytaj także: Joao Gonzalez zabiera do Cannes film, który bada potencjał animacji

Wiadomości z minuty na nominacje do nagród Marketeer

Wiadomości co minutę jest jednym z nominowanych do edycji 2022 r. Nagroda Marketeraw kategorii cyfrowe mediaGłosowanie trwa do 31 maja.

READ  W bikini pojawiła się Agnieszka Kotońska z Gogglebox. Ale schudła! Gwiazda TTV wygląda dobrze. ZDJĘCIA 13.09.2020

Aby pomóc nam wygrać, odwiedź stronę internetową inicjatywy, której gospodarzem jest magazyn kupiecKliknij tutaji wypełnij formularz wybierając Wiadomości co minutę w kategorii cyfrowe media A potem sformalizuj głosowanie. Dziękuję za to, że mi się podoba!

Zawsze otrzymuj informacje jako pierwszy.
Wybór konsumentów i nagroda pięciu gwiazdek dla prasy internetowej już szósty rok z rzędu.
Pobierz naszą darmową aplikację.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.