Connect with us

Sport

Notatnik reportera Walii: Zespół Roberta Page’a w doskonałej formie na finałowy mecz barażowy Euro 2024 z Polską | Wiadomości piłkarskie

Published

on

Notatnik reportera Walii: Zespół Roberta Page’a w doskonałej formie na finałowy mecz barażowy Euro 2024 z Polską |  Wiadomości piłkarskie

Byliśmy tu już wcześniej. Słyszeliśmy powiedzenie: „Aby wygrać, potrzeba wszystkiego” i wiemy, jak ważne jest zakwalifikowanie się do dużego turnieju.

W czerwcu 2022 roku Walia gościła Ukrainę. Nagrodą było wówczas miejsce na Pucharze Świata w Katarze. Teraz to Polska cieszy się walijską gościnnością i stawką tego lata jest miejsce na Mistrzostwach Europy w Niemczech. To kolejny moment, w którym zwycięzca bierze wszystko.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Geraint Hughes ze Sky Sports News analizuje imponujące zwycięstwo Walii nad Finlandią 4:1 i patrzy w przyszłość na wielki finał barażowy przeciwko Polsce.

Walia i Polska dobrze weszły w mecz, ich forma jest imponująca i obie przybyły do ​​Cardiff po zwycięstwach w półfinałach barażowych. Jednakże, biorąc pod uwagę przewagę Walii na własnym stadionie, czy ich obowiązkiem jest przejąć prowadzenie i taktycznie przejąć inicjatywę?

Nie jestem tego pewien. Dlaczego?

Neco Williams świętuje po zapewnieniu Walii prowadzenia 2:0 przeciwko Finlandii
Zdjęcie:
Neco Williams świętuje po zapewnieniu Walii prowadzenia 2:0 przeciwko Finlandii

Ponieważ Walia uwielbia kontrataki, wie, że ma kilku bardzo szybkich graczy – Neco Wiliamsa, Dana Jamesa, Brennan Johnson, żeby wymienić tylko trzech. Aby kontratakować, zespoły czasami muszą oddać piłkę i pozwolić przeciwnikowi to zauważyć.

W zeszły czwartek przeciwko Finlandii poszło całkiem nieźle, ale nawet wtedy w drugiej połowie Walia zdecydowanie dominowała, a Finlandia rzadko posiadała piłkę. Nie jestem pewien, czy Walia pozwoli którejkolwiek ze stron na luksus kontroli przeciwko Polsce – to będzie zacięta sprawa.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Po zwycięstwie 4:1 nad Finlandią w Cardiff trener Walii Rob Page powiedział, że jego zespół jest szczęśliwy, mogąc rywalizować z każdym, kto stara się zakwalifikować do Mistrzostw Europy.
READ  Robert Lewandowski: Barcelona oferuje transfer za 34,4 mln funtów dla napastnika Bayernu Monachium | Wiadomości z centrum transferowego

Rozmawiałem z kilkoma dziennikarzami piszącymi o Polsce, którzy właśnie przybyli do Cardiff i są pewni siebie. Twierdzą, że ich zespół ma szybkość i wiedzę, a także doświadczenie, którego nie powinien wystraszyć tłum partyzantów, który będzie kibicował drużynie w czerwieni.

Robert Lewandowski zaskakująco nie zdobył gola dla Polski, zanim w 70. minucie został zmieniony
Zdjęcie:
Walia będzie musiała uciszyć polskiego napastnika Roberta Lewandowskiego, jeśli chce we wtorek awansować

Frustrując i pozbawiając Walii przestrzeni do wykorzystania swojego tempa, uważają, że Polska ma przewagę w oczekiwanym bardzo zaciętym meczu. W takich meczach często jeden lub dwa momenty decydują o wyniku meczu. Błąd, brak koncentracji, piękny gol.

Gracze Walii świętują wraz z Davidem Brooksem po jego wczesnym rozpoczęciu w meczu przeciwko Finlandii
Zdjęcie:
Gracze Walii świętują wraz z Davidem Brooksem po jego wczesnym rozpoczęciu w meczu przeciwko Finlandii

Jednak z walijskiego punktu widzenia nie mogę wymyślić lepszego sposobu, aby drużyna Roba Page’a dostała się do finału. Zrobili wszystko, o co ich poproszono. Kilku młodych zawodników z odrobiną doświadczenia obserwowało postępy drużyny w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, od niezwykle imponującego zwycięstwa nad Chorwacją i remisu z Turcją – gdzie nawet Turcy musieli przyznać, że byli na drugim miejscu – oraz imponującej Finlandii.

Zespół bez Garetha Bale’a i Aarona Ramseya ekscytuje kibiców i wyraźnie dodaje im pewności siebie. Nikt jednak nie jest w stanie dokładnie przewidzieć wyniku, rywalizują ze sobą dwie dobre strony.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Były reprezentant Walii Rob Earnshaw uważa, że ​​drużyna Roba Page’a ma duże szanse na zapewnienie sobie miejsca na Mistrzostwach Europy po imponującym zwycięstwie 4:1 nad Finlandią.

Aby Walia i jej czerwony mur odniosły sukces, konieczne będzie obgryzanie paznokci, ściskanie innych kibiców i modlitwy do kogokolwiek lub czegokolwiek, aby walijski zawodnik nie popełnił kluczowego błędu lub nie popełnił cudownego gola zawodnika z ziejący ogniem smok uderzył w pierś.

READ  Eagles rozpoczynają sezon od zwycięstwa 4-3 nad Cleveland State

W której grupie Walia znajdzie się na Mistrzostwach Europy, jeśli wygra?

Walia będzie tam Grupa D na Euro 2024, jeśli uda im się pokonać Polska. To dałoby im konkurencję Francja, Holandia I Austria.

Zwycięzca ścieżki play-off B – Ukraina Lub Islandia – wejdę Grupa Ei twarz Belgia, Słowacja I Rumunia na Mistrzostwach Europy.

Oraz zwycięzca ścieżki play-off C – Gruzja Lub Grecja – zostali poproszeni o wejście do środka Grupa Fz Portugalia, Indyk I Republika Czeska.

Użyj przeglądarki Chrome, aby uzyskać bardziej dostępny odtwarzacz wideo

Nie chcąc kusić losu, Rob Page kazał obrońcy Walii Connorowi Robertsowi ogolić swój kluczowy zarost.

Jakie grupy są na Euro 2024?

Grupa A – Niemcy, Szkocja, Węgry, Szwajcaria

Grupa B – Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania

Grupa C – Słowenia, Dania, Serbia, Anglia

Grupa D – Walia lub Polska, Holandia, Austria, Francja

Grupa E – Belgia, Słowacja, Rumunia, Ukraina czy Islandia

Grupa F – Türkiye, Gruzja czy Grecja, Portugalia, Czechy

Czy to nowe pokolenie walijskich graczy?
Zdjęcie:
Czy to nowe pokolenie walijskich graczy?

Jaki jest harmonogram i format Euro 2024?

Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze drużyny z każdej z sześciu grup finałowych oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc.

Pozostałe daty kwalifikacji
26 marca 2024 r.: Finał play-off

Turniej finałowy

14 czerwca 2024 r.: Mecz otwarcia Mistrzostw Europy 2024, Monachium Football Arena (Allianz Arena)
30 czerwca – 2 lipca: Runda 16
5-6 Lipiec: Ćwierćfinały
9-10 Lipiec: Półfinały
14 lipca: Finał Mistrzostw Europy 2024 na Stadionie Olimpijskim w Berlinie

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *