Ranking ATP: Roger Federer spadł o cztery pozycje na 15.

Szwajcarski mistrz tenisa Roger Federer spadł o cztery miejsca w najnowszym rankingu ATP, opublikowanym przez stowarzyszenie od poniedziałku do 15. pozycji.

Warto zauważyć, że były numer jeden na świecie opuścił pierwszą dziesiątkę w zeszłym tygodniu. Po raz pierwszy od stycznia 2017 roku 20-krotny zwycięzca Wielkiego Szlema został wyeliminowany z pierwszej dziesiątki rankingów w tenisie mężczyzn.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Nieszczepieni gracze mogą grać w Australian Open po kwarantannie: Raport

40-latek zajmuje obecnie 15. miejsce z 2785 punktami. 103-krotny tytuł mistrza turnieju nie grał w rywalizacji od czasu swojej ćwierćfinałowej porażki z Hubertem Hurkaczem z Polski na Wimbledonie.

W sierpniu Federer ogłosił na Instagramie, że będzie mu brakować „wielu miesięcy” po operacji kolana.

W innym miejscu Jannik Sinner osiągnął w swojej karierze jedenaste miejsce.

Włoska gwiazda zdobyła dwa miejsca po pokonaniu wicemistrza Diego Schwartzmana 6:2, 6:2 w niedzielę, aby wygrać European Open i zaznaczyć swój piąty tytuł ATP Tour. 20-latek jest najmłodszym zawodnikiem, który zdobył pięć trofeów turniejowych od czasu triumfu 19-letniego Novaka Djokovica w Estoril w 2007 roku.

PRZECZYTAJ TAKŻE | Żadnych ofert specjalnych, które pozwolą niezaszczepionym graczom wejść do Australian Open, oficjalne mówi

Novak Djokovic prowadzi w rankingu wyraźnie przed Rosjaninem Daniilem Miedwiediewem, a na trzecim miejscu jest Stefanos Tsitsipas. Alexander Zverev i Rafael Nadal uzupełniają pierwszą piątkę rankingu ATP w singlu mężczyzn.