Connect with us

Świat

Notatnik dziennikarza: Rakiety Hamasu uderzyły w plażę w Tel Awiwie w sobotę

Published

on

Stało się to za chwilę.

Patrzyliśmy na nich z balkonu naszego hotelu w sobotę Tel Awiw Scena na plaży pełna szczęśliwych rodzin bawiących się w basenie Morza Śródziemnego. Nagle usłyszeliśmy syreny i ostrzeżenia z głośników i patrzyliśmy, jak ludzie się ukrywają.

Niektórzy wtargnęli do lobby naszego hotelu, aby skorzystać ze schronu przeciwlotniczego budynku. Operator Pierre i ja natychmiast poszliśmy na dach, gdzie słuchaliśmy eksplozji i zobaczyliśmy pociski przecinające niebo.

AKTUALIZACJE NA ŻYWO: IZRAEL USUWA KOMPOZYCJĘ MEDIÓW UŻYWANĄ PRZEZ HAMASA

Po raz kolejny walka Izraela z bojówką Hamasu stacjonującą w Strefie Gazy została skierowana do mieszkańców największego miasta w kraju, oddalonego o około 40 mil.

Hamas wysłał również salwę rakiet do centrum kraju. Większość została zniszczona przez izraelski system obronny Iron Dome. Ale kilku się przedostało. Jedno uderzyło w przedmieścia Ramat Gan w Tel Awiwie, zaledwie około milę od nas, zabijając jedną osobę, raniąc kilka innych oraz uszkadzając budynki i samochody.

Izraelskie służby bezpieczeństwa i ratunkowe pracują w miejscu trafionym rakietą ze Strefy Gazy w Ramat Gan w środkowym Izraelu w sobotę 15 maja 2021 roku. (Zdjęcie AP / Oded Balilty)

Kiedy było po wszystkim, nasz menadżer hotelu przyszedł sprawdzić, czy wszystko w porządku. Kiedy oglądaliśmy pojedynek powietrzny, rozmawialiśmy z innym gościem w hotelu, który opowiedział nam, jak to było, kiedy Tel Awiw został ostatnio uderzony przez Hamas na początku tego tygodnia. Powiedział, że budynek, łącznie z ramami okiennymi, drżał od eksplozji.

CNN KOTWICA ŚCIŚLA SIĘ Z BYŁYM IZRAELSKIM MINISTEREM OBRONY, oskarża IZRAEL o „masowe” naloty

Rzecznik grupy Hamasu powiedział, że ogień rakietowy był odpowiedzią na izraelski strajk w obozie dla uchodźców w Gazie, którego celem jest zabicie dużej palestyńskiej rodziny składającej się z 10 osób, w tym dzieci. Z niepokojem powiedzieli również, że mogą atakować Tel Awiw przez następne sześć miesięcy.

Palestyńczyk ogląda gruz częściowo zniszczonego budynku mieszkalnego w obozie dla uchodźców Shate w mieście Gaza we wtorek maja, po tym, jak został trafiony przez izraelskie ataki rakietowe.  11, 2021 r. (AP Photo / Khalil Hamra)

Palestyńczyk ogląda gruz częściowo zniszczonego budynku mieszkalnego w obozie dla uchodźców Shate w mieście Gaza we wtorek maja, po tym, jak został trafiony przez izraelskie ataki rakietowe. 11, 2021 r. (AP Photo / Khalil Hamra)

READ  Brytyjscy konserwatyści tracą „bezpieczne” miejsce i zadają cios Borisowi Johnsonowi

Szerszy zasięg Hamasu to tylko jedna z kilku niespodzianek, z którymi Izrael musi się tym razem zmierzyć w bitwie. Pociski palestyńskie stanowiły niegdyś ograniczone zagrożenie i dotarły do ​​granicy Gazy zaledwie kilka kilometrów. To zlokalizowało działania wojenne.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY POBRAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Najnowsze pociski mogą wycelować w większość Izraela – bezkrytycznie, ponieważ są w większości niekierowane. Izraelski system obronny zasadniczo dotrzymuje kroku postępom, ale szacuje się, że 10 procent pocisków ucieka przed obroną przeciwrakietową.

A jeśli w arsenale Hamasu są tysiące, może to oznaczać o wiele więcej kłopotów dla ludności cywilnej.

Kilka godzin po tym, jak pociski wypełniły niebo nad Tel Awiwem, policja patrolowała plażę, próbując przekonać maruderów, że nie jest to bezpieczne miejsce do spędzania wolnego czasu. Ale przynajmniej niektórzy przeciwstawili się ostrzeżeniom i nadal cieszyli się ciepłym słońcem wczesnego lata. Pomimo śmiertelnej i torturowanej geopolitycznej plątaniny … życie toczy się dalej.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.