Connect with us

Nauka

„Nikt nie powinien kontrolować tej ziemi. Każdy powinien mieć na jej temat zdanie”.

Published

on

Innym procesem, który historycznie naruszał powszechne prawa ludzi do ziemi, było grodzenie, demontaż systemu uprawy „otwartego pola” i rekonstrukcja małych działek w większe pola otoczone płotami lub płotami. Rzekomo twierdzono, że zwiększa wydajność, często była to metoda stosowana przez arystokrację do konsolidacji swojego bogactwa i mogła rozpocząć się w Anglii już w XII wieku. Po 400 latach nieformalnego zawłaszczania ziemi w XVII w., a między 1604 a 1914 r. proces ten przejął parlament. „Ponad 5200 ustaw uchwalonych przez parlament” dotyczące aktów okrążenia, które skutecznie zajęły „nieco więcej niż jedną piątą Anglii”.

Poznaj nasze najnowsze historie i najważniejsze wiadomości z Bristolu
wysyłane na Twoją skrzynkę w każdą sobotę rano

Ten atak na fizyczny, polityczny i kulturowy krajobraz Anglii pozostaje bardziej aktualny niż kiedykolwiek. Niedawna ustawa o policji, przestępstwach, wyrokach i sądach z 2022 r. kryminalizuje „inwazję z zamiarem zamieszkania”, która, jak zauważa Guy Shrubsole, działacz na rzecz ochrony środowiska i współtwórca kampanii „Prawo do wędrowania”, „skutecznie kryminalizuje styl życia Romów , Romowie i Podróżnicy.” Niedawno rząd zlecił również opracowanie Agnew Review on the Countryside and Rights of Way (CroW) w celu osiągnięcia „zmiany ilościowej” w dostępie na zewnątrz przed przeglądem wydatków w 2021 r.

James MacColl, szef działu politycznego i kampanii w The Ramblers, twierdzi, że ewentualne 30 mln funtów plus 9 mln funtów z funduszu Leveling Up Parks Fund było „rozczarowującym wynikiem”, biorąc pod uwagę, że „ryzy dowodów naukowych potwierdzają to, co instynktownie wiemy”. że łączenie się z naturą, gdziekolwiek jesteśmy, jest dobre dla nas fizycznie, psychicznie i emocjonalnie”. W przypadku The Ramblers niektóre z pilnych spraw, które należy rozwiązać, obejmują ustalenie celów związanych z naturą, wykorzystując przyszłe przepisy, aby: usunąć termin 2026 rejestrowanie historycznych praw drogi i zapewnienie rolnikom możliwości otrzymywania zapłaty za lepsze ścieżki i dostęp publiczny.

Ten punkt końcowy jest czymś, do czego dąży kampania Right to Roam. W latach 2020-2022 Badminton Estate otrzymał ponad milion funtów dotacji publicznych. Chociaż część tych pieniędzy została wykorzystana na dobre, aktywiści przekonują, że subsydia powinny być w zamian za dostęp do ziemi. Dla wielu najeźdźców obecnych w niedzielę dostęp do ziemi dotyka wielu innych kwestii – od edukacji po zdrowie, upodmiotowienie społeczności – i jak wyjaśnił David, najeźdźca zamierzający zbadać ukrytą historię Bristolu: „Dopóki utrzymujemy kulturę bliskości ziemi, nie wiem, czy możemy ją mieć. [political] rozmowa, nie mamy języka”.

READ  Globalna liczba przypadków Covid sięga 521,1 miliona
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.