Connect with us

Zabawa

IMAX i Cineworld przedłużają swoją wieloletnią współpracę dzięki umowie na zmodernizowane i nowe lokalizacje IMAX na całym świecie

Published

on

IMAX i Cineworld przedłużają swoją wieloletnią współpracę dzięki umowie na zmodernizowane i nowe lokalizacje IMAX na całym świecie

Dzięki pięciu nowym systemom IMAX wyposażonym w systemy laserowe, Cineworld planuje obecnie modernizację lub otwarcie łącznie 52 systemów IMAX na całym świecie do 2026 r.

NOWY JORK, 3 sierpnia 2022 /PRNewswire/ — Cineworld i IMAX Corporation (NYSE: IMAX) ogłosiła dzisiaj rozszerzenie wieloletniego partnerstwa w celu modernizacji lub otwarcia 52 lokalizacji IMAX w globalnym zasięgu Cineworld do 2026 roku. Cineworld i IMAX wcześniej podpisały umowy na 47 nowych lub zmodernizowanych systemów IMAX®, a w ramach nowej umowy dodadzą kolejne pięć nowych IMAX z systemami laserowymi w Wielkiej Brytanii i Europa. W ramach umowy Cineworld będzie znajdować się na Leicester Square LondynRegal Irvine Spectrum w Kaliforniai Regal UA Sheepshead Bay w Nowy Jork wszyscy będą mieli IMAX z laserem.

„Cineworld zawsze był wizjonerem i nieustępliwym dążeniem do zapewnienia jak najlepszych wrażeń kinowych, a ta umowa sygnalizuje pragnienie firmy, aby nadal służyć swoim fanom i zaspokajać rosnące zapotrzebowanie konsumentów na IMAX na całym świecie” – powiedział. Bogaty Gelfond, prezes IMAX. „Mooky, Renana i ich zespoły nadal są dla nas doskonałymi partnerami w IMAX i nie możemy się doczekać dalszego wspólnego budowania na naszym długotrwałym sukcesie”.

„Ciągły, gwiezdny sukces filmów kinowych na targach IMAX pokazuje, jak dużą wagę konsumenci przywiązują do jakości, a po pandemii COVID jest to jeszcze silniejsze” – powiedział. Mooky Greidinger, dyrektor generalny Cineworld. „Nasze partnerstwo z IMAX sięga wielu lat wstecz, od czasów 70 mm, poprzez cyfrowe, a teraz laserowe. Wierzymy, że zaangażowanie IMAX w dostarczanie kinom najwyższej jakości na świecie nie ma sobie równych i jesteśmy dumni, że możemy nadal oferować naszym klientom doświadczenie IMAX w coraz większej liczbie lokalizacji na całym świecie”.

Cineworld obsługuje obecnie większość lokalizacji IMAX w Niemczech Europa, a obie firmy cieszą się wieloletnią, prawie 25-letnią współpracą. Cineworld był jednym z pierwszych światowych wystawców, którzy uruchomili IMAX z laserami, podpisując umowę na instalację 55 systemów w 2018 r. i kolejną umowę w 2019 r. na instalację dodatkowych 15 systemów.

READ  Anna Przybylska zmarła sześć lat temu. Jej ostatnia wola wyszła na jaw dopiero niedawno. „To było życzenie Ani”

IMAX z laserem to najbardziej zaawansowane wrażenia kinowe IMAX, zaprojektowane od podstaw, aby zapewniać wciągające, krystalicznie czyste, realistyczne obrazy i dokładny dźwięk, zapewniając niezrównane wrażenia kinowe. Nie ma sobie równych w przełomowym 4K System projekcji laserowej z nowym silnikiem optycznym, niestandardowymi obiektywami i pakietem zastrzeżonych technologii, które zapewniają jaśniejszy obraz o wyższej rozdzielczości, głębszym kontraście i najszerszej gamie kolorów wyłącznie dla wyświetlaczy IMAX.

O IMAX Corporation

IMAX to wiodąca globalna platforma technologiczna dla rozrywki i wydarzeń. Dzięki własnemu oprogramowaniu, architekturze kinowej, opatentowanej własności intelektualnej i specjalistycznemu sprzętowi, IMAX oferuje unikalne, kompleksowe rozwiązanie do tworzenia doskonałych, wciągających doświadczeń treści, z których marka IMAX® jest znana na całym świecie. Najlepsi filmowcy, studia filmowe, artyści i twórcy korzystają z najnowocześniejszej technologii obrazu i dźwięku firmy IMAX, aby w innowacyjny sposób łączyć się z publicznością. W rezultacie IMAX jest jedną z najważniejszych i odnoszących największe sukcesy globalnych platform dystrybucyjnych dla krajowych i międzynarodowych filmów o silnym znaczeniu, a także coraz bardziej ekskluzywnych doświadczeń, od występów na żywo po interaktywne wydarzenia z czołowymi artystami i twórcami.

IMAX ma siedzibę w Nowy Jork, Torontooraz Los Angelesz innymi biurami w Londyn, Dublin, Tokiooraz Szanghaj. z dala 30 czerwca 2022, w 87 krajach i terytoriach działały 1694 systemy kinowe IMAX (1610 komercyjnych multipleksów, 12 lokalizacji komercyjnych, 72 instytucjonalne). Akcje IMAX China Holding, Inc., spółki zależnej IMAX Corporation, są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Hongkongu pod kodem „1970”.

IMAX®, IMAX® Dome, IMAX® 3D, IMAX® 3D Dome, Doświadcz tego w IMAX®, IMAX Experience®, IMAX Experience®, IMAX 3D Experience®, IMAX DMR®, DMR®, nakręcony dla IMAX™, IMAX LIVE™, IMAX Enhanced™, IMAX nXos® i Films to the Fullest® są znakami towarowymi i nazwami handlowymi firmy lub jej podmiotów stowarzyszonych, zarejestrowanej lub w inny sposób chronionej na mocy prawa różnych jurysdykcji. Więcej informacji o firmie można znaleźć na www.imax.com. Możesz także połączyć się z IMAX na Instagramie (https://www.instagram.com/imax), Facebook (www.facebook.com/imax), Twitter (www.twitter.com/imax) i YouTube (www.youtube.com/imaxmovies).

READ  Czy Harry Potter jest dostępny na Netflix? Jak nadawać filmy w Wielkiej Brytanii

O Cinemaworld:

Cineworld Group plc została założona w 1995 roku i jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w maj 2007. Firma rozwinęła się dzięki ekspansji i przejęciom, stając się drugą co do wielkości siecią kin na świecie, zajmując pierwsze lub drugie miejsce pod względem liczby ekranów w każdym ze swoich regionów. Cineworld obsługuje obecnie 9139 ekranów w 747 lokalizacjach w 10 krajach – USA, Wielka Brytania, Irlandia, Polskaten Republika Czeska, Słowacja, Węgry, Bułgaria, Rumunia oraz Izrael. Cineworld posiada obecnie 132 sale IMAX® na całym świecie.

Aby uzyskać więcej informacji prosimy o kontakt:

Inwestorzy:
HeatherAnthony
[email protected]
212.821.0121

Głoska bezdźwięczna:
Oznaczać Dżafar
[email protected]
212.821.0102

ŹRÓDŁO IMAX Corporation

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *