Connect with us

Sport

Niestrudzona Obiena podróżuje po Europie, zbierając medale, siniaki i cenne doświadczenia

Published

on

Filipińczyk Ernest John Obiena wystąpi w skoku o tyczce mężczyzn podczas zawodów Diamentowej Ligi IAAF 17 września 2020 r. Na Stadionie Olimpijskim w Rzymie. (Zdjęcie: ANDREAS SOLARO / AFP)

Ernest John Obiena niestrudzenie jeździł po malowniczych i miejskich obszarach Niemiec i Francji, zanim w ciągu trzech tygodni przyleciał do Polski, aby reprezentować kraj w World Athletics Indoor Tour.

Nim filipiński as w skoku o tyczce wrócił w piątek do swojego mieszkania w Formii we Włoszech, Obiena przejechał już tysiące kilometrów samochodem i samolotem, przynosząc mnóstwo doświadczenia i mnóstwo medali.

„To były ostatnie zawody halowe i nie jest źle” – powiedział Obiena Inquirer po zakończeniu sezonu halowego z brązowym medalem Pucharu Kopernika w Torern Polski w czwartek.

25-letni mistrz Azji pokonał 5,80 metra w swojej trzeciej próbie. Tę samą wysokość pokonali późniejszy złoty medalista Sam Kendricks z USA i Polak Piotr Lisek, który otrzymał srebro przez countback.

„To był trudny mecz, ale jestem wdzięczny za skok na 5,80 metra. Mogłem zrobić kilka rzeczy lepiej, ale te zmiany zostały stworzone z myślą o naturze ”- powiedział Obiena, zawodnik roku w konkursie Inquirer Sports Awards.

Spośród sześciu konkursów w ciągu trzech tygodni Obiena zdobyła dwa złote medale na halach ISTAF w Berlinie i PSD Bank Indoor Meeting w Dortmundzie (oba w Niemczech) oraz srebro na Pucharze Orlen w Łodzi z rekordem kraju wynoszącym 5,86 skoku nożem. .

„W pewnym sensie udało mi się pozostać niezmiennym i ustanowić nowy PR (rekord Filipin)” – powiedział Obiena, który mógł zdobyć złoto na 5,87 metra w Copernicus Cup, wysokość, którą osiągnął były mistrz świata Kendricks i Lisek również nie podbijaj trzy razy.

Przemieszczanie się z jednego kraju do drugiego i samotne podróżowanie stanowiło podwójne wyzwanie dla Obieny, który odbył 22-dniową podróż z Padwy we Włoszech na samolot w Wenecji do Frankfurtu.

READ  Iga Świątek i wielki sukces z Rolandem Garrosem. Czy dzisiaj dotrze do półfinału?

Z Frankfurtu Obiena pojechał do Karlsruhe na swój pierwszy konkurs i przeniósł się do Berlina i Dortmundu na kolejne dwa spotkania, po czym udał się w długą podróż do Lievin we Francji, będącego czwartym etapem trasy.

Po zawodach w Lievinie Obiena musiał lecieć z Paryża do Warszawy bez swoich tyczek, co skłoniło jego przyjaciela Jeffa Hartwiga do jazdy 17 godzin na dostarczenie sprzętu.

„On (Hartwig) uratował resztę konkurencji, bo linia lotnicza odmówiła przyjęcia Polaków” – powiedział Obiena.

„Jadę do domu (do Formii) z mnóstwem spostrzeżeń i siniaków” – powiedział Obiena, który podziękował Filipińskiej Komisji Sportu, Filipińskiej Federacji Lekkoatletycznej, jej sponsorom, przyjaciołom i rodzinie.

Kontynuuj czytanie

Nie przegap najnowszych wiadomości i informacji.

Zasubskrybuj coś WIĘCEJ ZAPYTAŃ Aby uzyskać dostęp do The Philippine Daily Inquirer i innych ponad 70 tytułów, udostępnij do 5 gadżetów, słuchaj wiadomości, pobieraj je już o 4 nad ranem i udostępniaj artykuły w mediach społecznościowych. Zadzwoń pod numer 896 6000

W przypadku opinii, skarg lub zapytań, Skontaktuj się z nami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *