Connect with us

Sport

Polski wędkarz Cappelli mimo sukcesów nadal się uczy | Wiadomości, sport, praca

Published

on

Polski wędkarz Cappelli mimo sukcesów nadal się uczy |  Wiadomości, sport, praca

Profesjonalny wędkarz sandaczowy Sammy Cappelli przypisuje sobie swoje dokładne przygotowanie i zrozumienie elektroniki morskiej za niedawne trofeum mistrzowskie, które przywiózł do Polski.

Cappelli, którego wielu zna jako „Byk,” niedawno wygrał prestiżowy wyścig Cabela’s Masters Walleye Circuit „Zespół Roku” z partnerem Tonym Karrickiem z Elgin, Illinois.

Cappelli i Karrick osiągnęli lepsze wyniki niż ponad 100 innych drużyn na krajowym szlaku walleye, zaczynając od ekscytującego zwycięstwa w kwietniowym lodowym meczu otwierającym sezon w Illinois. Do tego dodali drugie miejsce w Green Bay w stanie Wisconsin, 10. miejsce na jeziorze Erie z Monroe w stanie Michigan i 13. miejsce na Erie z Lorain.

Cappelli jest także byłym zwycięzcą turnieju drużyn narodowych Cabela – tytuł, który według niego nadal stanowi jego największe osiągnięcie.

On i Karrick zdobyli tytuł najlepszego zespołu dwa tygodnie temu podczas dwudniowego turnieju Cabela’s Walleye w Cass Lake w Minnesocie. Pokonali drużynę Adama Hume’a i Mike’a Karnera z Michigan.

„Zadecydowało o tym ostatnie wydarzenie, podczas którego wiedziałem, że będzie trudniej ze względu na system wysokiego ciśnienia na górze”. – powiedział Cappelli. „Powiedziałem Tony’emu: «Chodźmy po prostu łowić ryby i dobrze się bawić». Wiedzieliśmy, że nie chcemy wygrać samego wydarzenia, więc staraliśmy się utrzymać przewagę punktową.

Cappelli i Karrick przeżyli mały dramat drugiego dnia finałów w Minnesocie, kiedy wcześnie weszli na wagę i musieli poczekać, aż zawodnicy Hume i Karner wejdą na wagę.

„Okazało się, że nie osiągnęli wagi pierwszego dnia i zajęli 29. miejsce”. – powiedział Cappelli. „Aby nas pokonać, musieli zająć 17. miejsce”.

Karrick i Cappelli połączyli siły na początku tego roku po tym, jak stały kolega z drużyny The Bull, Anthony Naples, zdecydował się pominąć sezon Cabeli ze względu na zbliżający się ślub jego córki.

READ  Wojna na Ukrainie: polska armia ochotnicza pomaga uciekającym uchodźcom

Cappelli i Karrick zapewnili sobie tytuł drużynowy i połączą siły, aby łowić drużynowe mistrzostwa drużyny narodowej Cabela na jeziorze Erie w maju 2024 r.

Cappelli powiedział, że Karrick był doskonałym członkiem zespołu ze względu na swoją otwartość i chęć uczenia się.

„Tony nauczył się oznaczać wszystkie moje rzeczy i doskonale je przygotowywać do codziennego łowienia”. powiedział.

Jego wskazówka dotycząca współpracy?

„To trudne, gdy ma się dwóch kapitanów” – powiedział Cappelli. „Trzeba uzbroić się w cierpliwość, spędzać czas na wodzie i wspólnie uczyć się łowić ryby. Przygotowanie jest kluczowe. Musicie rozumieć swoje mocne strony i wiedzieć, jak je połączyć.

Ma świetne rady dla weekendowych wędkarzy, którzy chcą poprawić swoje sukcesy w połowach sandaczy.

„Najważniejszą rzeczą jest poznanie nowej elektroniki, takiej jak sonar skierowany do przodu”. – powiedział Cappelli. „W Cass Lake zwykle potrzeba 14 funtów dziennie, aby uzyskać dobre wyniki, ale zespoły przyniosły 41 funtów, kierując sonar skierowany do przodu na podwodne siodła. Mogli zobaczyć na swoich ekranach konkretne ryby, zarzucić je i złapać”.

Zaleca także wędkarzom odwiedzanie lokalnych wydarzeń związanych z sandaczami, aby zobaczyć, jak zawodnicy łowią ryby.

„Sprawdź harmonogram Ohio Walleye Federation, przyjdź na ważenie i zadaj pytania”. – powiedział Cappelli. „Ci goście są wspaniali. Powiedzą ci dokładnie, co robią, a ty szybko się nauczysz.

Książka Jacka Wollitza, „Zwykły wędkarz” to zbiór opowiadań wyjaśniających, dlaczego wędkarze mają pasję do wędkowania. Wyślij wiadomość na adres [email protected].

Dzisiejsze najświeższe informacje i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczejContinue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *