Connect with us

Świat

Niemiecka prokuratura: szef SPD może nazwać demonstrantów „kowidiotami”

Published

on

Osoby, które sprzeciwiają się obowiązkowi noszenia masek, w tym protestujący przeciwko ograniczaniu swobód obywatelskich, można nazwać „kowidiotami” – powiedział niemiecki prokurator, odnosząc się do słów przewodniczącej SPD Saskii Esken. Partia polityczna.

Oznacza to, że skargi na jednego z liderów Partii Socjaldemokratycznej zostały odrzucone. Saskia Esken użyła tego słowa na Twitterze.

Do prokuratury w Berlinie wpłynęły setki skarg. Jednak śledczy orzekli, że Esken korzystał z konstytucyjnego prawa do wolności wypowiedzi. Przypominamy, że SPD jest częścią rządowej koalicji z partią Angeli Merkel.

W jednym z tweetów z początku sierpnia Esken napisał, że ludzie protestujący przeciwko marszowi w Berlinie narażają zdrowie innych, naruszając zasady dystansu społecznego i ignorując zasady noszenia masek.

„Podany termin„ Covidiot ”jest wyrazem opinii w dyskusjach politycznych podczas pandemii koronawirusa, nie będzie ścigany i podlega konstytucyjnie chronionej wolności słowa” – powiedział prokurator.

Przypominamy, że w Niemczech w ostatnich tygodniach doszło do wielu protestów przeciwko oficjalnym ograniczeniom związanym z koronawirusem.

Według Reutera w demonstracjach uczestniczyli także działacze na rzecz praw obywatelskich, osoby przeciwne szczepieniom, a także neonaziści i członkowie prawicowych grup ekstremistycznych, w tym opozycyjnej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD).

READ  Stany Zjednoczone pomagają udaremnić atak jemeńskich rebeliantów na amerykańską bazę lotniczą w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.