Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Niemcy, Polska i Szwecja wydalają rosyjskich urzędników w sporze dyplomatycznym

Published

on

Trzy kraje europejskie wydaliły rosyjskich dyplomatów w odpowiedzi na wydalenie urzędników Unii Europejskiej (UE), którzy byli częścią delegacji do Moskwy pod przewodnictwem Wysokiego Przedstawiciela UE Josepa Borrella.

Guardian doniósł w poniedziałek że niemieccy, polscy i szwedzcy urzędnicy chcieli wydalić rosyjskiego dyplomatę z każdego ze swoich krajów w odpowiedzi na odwołanie przez Moskwę trzech urzędników UE, którzy uczestniczyli w antyrządowych demonstracjach poparcia dla Aleksieja Nawalnego, uwięzionego dysydenta anty-Putina.

Poniedziałkowe posunięcie było „wyraźną odpowiedzią na niedopuszczalną decyzję o wydaleniu szwedzkiego dyplomaty, który wykonuje tylko swoje obowiązki” – powiedziała Ann Linde, szwedzka minister spraw zagranicznych, według The Guardian.

Niemieckie MSZ poinformowało gazetę, że niemiecki urzędnik wydalony z Moskwy w zeszłym tygodniu „wypełnił swoje zadanie legalnego informowania o wydarzeniach w terenie”, podczas gdy polskie MSZ dodało, że podejmuje wówczas działania „zgodne z prawem”. zasada wzajemności i w koordynacji z Niemcami i Szwecją. “

Stosunki między UE a Rosją uległy dalszemu pogorszeniu w ciągu kilku tygodni po otruciu Nawalnego i wyzdrowieniu w niemieckim szpitalu. Przywódca rosyjskiej opozycji pozostaje w areszcie od powrotu do ojczyzny, a tysiące Rosjan wyszły na ulice Moskwy, by w odpowiedzi demonstrować.

Moskiewska agencja zagraniczna odpowiedziała na wiadomość w poniedziałek na konferencji prasowej, nazywając wydalenia „nieuzasadnionymi i nieprzyjaznymi”, dodając jednocześnie, że eksmitowani funkcjonariusze „nie byli inicjatorami awarii”, jak podaje The Guardian.

Rząd Bidena również ostro potępił aresztowanie Nawalnego, co było jednym z kilku problemów Prezydent BidenJoe BidenTrump: McConnell „bezradny”, aby powstrzymać Bidena przed sądem pakującym Biden, Pierwsza Dama przesyła „najcieplejsze pozdrowienia” muzułmanom na Ramadan Model biznesowy reformy opieki nad dziećmi WIĘCEJ podniósł się w swoim pierwszym telefonie do prezydenta Rosji Władimir PutinAdwokaci Władimira Władimirowicza Putina Nawalnego mówią, że więzienie, które grozi siłą nakarmienia Kremla, krytyk Zatoki Świń ma lekcje dla naszych czasów, Blinken wraca do Brukseli, aby omówić napięcia między Rosją a Ukrainą.

READ  Google przedstawia centrum danych o wartości 2 miliardów dolarów w Polsce - technologię

„Wyjaśniłem prezydentowi Putinowi w zupełnie inny sposób niż mojemu poprzednikowi, że dni Stanów Zjednoczonych minęły w obliczu agresywnych działań Rosji – ingerencji w nasze wybory, cyberataków, zatrucia obywateli”. Biden powiedział w czwartek w Departamencie Stanu. „Nie zawahamy się przed podniesieniem kosztów ponoszonych przez Rosję i obroną naszych żywotnych interesów i naszych obywateli”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *