Connect with us

technologia

Nie tylko MagSafe: Apple przypomina użytkownikom, aby nie trzymali iPhone’ów w pobliżu rozruszników serca

Published

on

W tym tygodniu Apple wydało wyjaśnienia do swojego Dokumenty pomocnicze Aby rozwiać obawy konsumentów, że ze względu na obecność systemu magnesów MagSafe w nowych iPhone’ach, iPhone 12 a jego koledzy z 2020 roku są szczególnie niepewni, gdy znajdują się w pobliżu wszczepialnego kardiowertera-defibrylatora (ICD) lub stymulatora.

Zaktualizowane ostrzeżenie od Apple dla klientów jest wcześniej powtarzane komunikat Trzymanie iPhone’a w odległości 6 cali od ICD lub rozrusznika serca (lub w odległości 15 cali od ładowania bezprzewodowego) nie jest bezpieczne. Ostrzeżenie mówi również, że iPhone 12 nie jest bardziej niebezpieczny niż inne modele.

The Heart Rhythm Journal został opublikowany kilka tygodni temu Wyniki test, który wielokrotnie wykazywał, że przesuwanie iPhone’a 12 z MagSafe w pobliżu ICD pacjenta zakłócało działanie tego urządzenia ratującego życie. Po tym raporcie entuzjaści technologii odwiedzili fora, Twitter i Reddit, aby rozpowszechnić spekulacje, że iPhone 12 byłby szczególnie niebezpieczny dla osób z rozrusznikami serca ze względu na wprowadzenie MagSafe.

Jednak magazyn nie wspomniał, że nowoczesne smartfony już zawierały magnesy i emitowały sygnały, które wymagały od użytkowników z ICD lub rozrusznikami serca trzymania ich kilka cali z dala od tych urządzeń medycznych, zanim MagSafe został dodany do oferty iPhone’a w 2020 roku.

Innymi słowy, trzymanie iPhone’a 12 w pobliżu tych urządzeń medycznych jest rzeczywiście niebezpieczne – ale było to również niebezpieczne w przypadku iPhone’a 11, iPhone’a X lub dowolnej liczby konkurencyjnych smartfonów. W aktualizacji dokumentu wsparcia Apple twierdzi, że funkcja MagSafe iPhone’a 12 nie zmieni ostrzeżenia, ponieważ ostrzeżenie już tam było.

READ  Przegląd planu przejścia Riot ID

Oto co to jest mówi::

IPhone zawiera magnesy, a także komponenty i radia, które emitują pola elektromagnetyczne. Wszystkie akcesoria MagSafe (sprzedawane osobno) również zawierają magnesy – a ładowarka MagSafe i MagSafe Duo Charger zawierają radia. Te magnesy i pola elektromagnetyczne mogą zakłócać działanie sprzętu medycznego.

Chociaż wszystkie modele iPhone’a 12 zawierają więcej magnesów niż poprzednie modele iPhone’a, nie oczekuje się, że będą stwarzać większe ryzyko zakłóceń magnetycznych z urządzeniami medycznymi niż poprzednie modele iPhone’a.

Urządzenia medyczne, takie jak wszczepione rozruszniki serca i defibrylatory, mogą zawierać czujniki reagujące na magnesy i radia przy bliskim kontakcie. Aby uniknąć możliwej interakcji z tymi urządzeniami, trzymaj iPhone’a i akcesoria MagSafe w bezpiecznej odległości od urządzenia (ponad 6 cali od siebie lub ponad 12 cali od siebie, jeśli ładujesz bezprzewodowo). Należy jednak skonsultować się z lekarzem i producentem urządzenia, aby uzyskać szczegółowe wytyczne.

Dla nieznajomych: MagSafe to funkcja w nowych iPhone’ach, za pomocą której urządzenia można magnetycznie podłączyć m.in. do małej bezprzewodowej ładowarki Qi. Ta orientacja magnetyczna umożliwia bardziej optymalne prędkości ładowania niż poprzednie modele iPhone’a.

MagSafe był wcześniej oferowany również na komputerach Mac, choć w nieco innej formie. A ostatnie raporty sugerują, że może to nastąpić wkrótce wróć do komputera Mac.

Zdjęcie z listy autorstwa Samuela Axona

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *