Connect with us

Najważniejsze wiadomości

„Nie mogę potwierdzić, że gram dla Polski. Przepraszam” – Świątek jest zdenerwowany harmonogramem

Published

on

„Nie mogę potwierdzić, że gram dla Polski. Przepraszam” – Świątek jest zdenerwowany harmonogramem

Iga Świątek nie jest zadowolona z planowania finałów WTA i Billie Jean King Cup, ponieważ nie może potwierdzić, że zagra dla Polski.

Gra dla Polski i reprezentowanie swojego kraju zawsze była bardzo ważna dla Świątka, a jej najwyższe gole w tenisie zawsze były złotym medalem dla jej kraju lub wygraną w Billie Jean King. Niestety planowanie w tenisie bywa czasem problemem.

Z pewnością był to problem w zeszłym roku, kiedy kilka krajów musiało wycofać swoich najlepszych graczy, ponieważ rywalizacja była zbyt blisko finału Billie Jean King Cup. Na przykład graczami, którzy grali w finałach WTA byli Muguruza i Badosa i obaj musieli odwołać swój udział w Pucharze BJK, powodując kłopoty dla Hiszpanii.

Ten rok nie jest wyjątkiem, ponieważ Puchar BJK rozpoczyna się dzień po zakończeniu finałów WTA. Gdyby Świątek zagrała w finale, musiałaby odbyć krótką podróż z Dallas do Glasgow i być gotowa do gry w ciągu 24 godzin.


Świątek nie jest z tego zadowolony:

„Jestem niezadowolony, chociaż wiem, że załatwienie wszystkiego jest skomplikowane. Z pewnością irytuje mnie fakt, że w pewnym sensie federacje WTA i ITF nie współpracowały ze sobą, aby ułatwić nasze zadanie. Zdecydowanie podejmę kroki, aby powiadomić ich o moim niezadowoleniu”.

Ona dodała:

„Nie rozumiem zakończenia, nie będę kłamać, że cieszę się, że następnego dnia jestem nie tylko zmęczony, ale i opóźniony, jeśli wejdę do finału. Więc nie mogę.” potwierdzić, czy reprezentuję Polskę, czy nie. Przepraszam.”

READ  Senatorowie amerykańscy wzywają prezydenta Polski do niedopuszczenia do ustawy o restytucji mienia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *