Świat

Nick Kyrgios w Australian Open celuje w pole drużyny w pierwszej rundzie

Nie trwało to długo – właściwie tylko dwie gry – ale Nick Kyrgios był w szczytowej formie w poniedziałek wieczorem w John Cain Arena podczas Australian Open [AEDT].

Po przerwie 2: 0 w pierwszym secie z Portugalią Frederico Ferreira SilvaKyrgios skierował swoją uwagę na pudełko swojego gracza i wykrzyknął: „Powiedz swojemu przyjacielowi, żeby wynosił się z mojego pudełka!”

Nie jest jasne, do kogo miał na myśli, ale okazało się, że jest to katalizator szybkiej zmiany. Kyrgios szybko się wycofał i wyrównał konkurencję 2: 2. Potem wymamrotał cicho: – Zastanawiam się, dlaczego?

Stamtąd Australijczyk był na dobrej drodze, aby objąć prowadzenie 5: 4 w secie, po czym ponownie odpadł. Tym razem skrytykował członka publiczności za przemawianie między pierwszym a drugim serwem przeciwnika.

„Bądź spokojny, bracie, miej trochę szacunku dla dziecka” – powiedział Kyrgios.

Po meczu podszedł do sędziego i głośno zapytał, czy mógłby coś z tym zrobić.

Kyrgios przeszedł do pierwszego seta 6-4 i rzadko był zaniepokojony pozostałą częścią swojego spotkania, oferując sporadyczne porady, a w pewnym momencie prosząc przeciwnika o niewykorzystany ręcznik podczas ostatniej zmiany.

Kyrgios zakończył mecz 6-4, 6-4, 6-4, ale powiedział, że jest daleki od grania swojego najlepszego tenisa.

„Szczerze mówiąc, to było całkiem przeciętne. Nie grałem w Wielkiego Szlema od ponad roku. Byłem zdenerwowany” – powiedział po wygranej na boisku.

„(Ale) to było wyjątkowe; doceniam to [the crowd for] wyjść. To był dziwny rok i wszyscy razem przez niego przeszliśmy, aby tak się stało. Szczerze mówiąc, wydawało się to normalne, łatwo było to zobaczyć [the crowd was] wariować”

READ  Niemcy pożyczą 200 miliardów dolarów, aby ograniczyć rachunki za energię konsumentów

W drugiej rundzie Kyrgios spotyka Francuza Ugo Humberta.