Connect with us

Nauka

Netflix Extract 2 wśród głośnych projektów kręconych w Czechach

Published

on

Czechy są bardziej ruchliwe niż kiedykolwiek, goszcząc wysokobudżetowe produkcje, w tym sequel Netflix Extraction 2, w którym występuje Chris Hemsworth, który przeniósł się z Australii do Pragi; gigantyczna seria strumieniowania cały spokój na froncie zachodnim, z udziałem Daniela Brühla; Kobieca wersja Starz i Lionsgate z Dangerous Liaisons; apokaliptyczna seria nieba Wygaśnięcie; i kolejna funkcja Netflix Kosmonauta z Czech, z udziałem Adama Sandlera.

niebezpieczne połączenia odbywa się w 1780 roku w Paryżu, ale Francja i Wielka Brytania nie były dla nas opcją ze względu na koszty. Praga jest bardziej ekonomicznym miejscem do filmowania” – mówi producent serialu Rob How.

Inne projekty obejmują thriller CIA od Netflix szary człowiek, z udziałem Ryana Goslinga i Chrisa Evansa; Seria thrillerów telewizyjnych MGM International i Peacock Last Light, z udziałem Matthew Foxa oraz Amazon i Gaumont Totemy operacyjne, historia miłosna z czasów zimnej wojny, której akcja rozgrywa się w Berlinie Wschodnim, Moskwie i Paryżu.

„Czechy są bardzo podatne na filmowanie, z wysokowydajnym przemysłem audiowizualnym, renomowanymi studiami filmowymi i wysoko wykwalifikowanymi technikami”, mówi. Totemy operacyjne producent Arnaud de Crémiers.

Co więcej, roczny budżet zachęty produkcyjnej dla 20% zniżki wzrósł o 12 mln euro do 43,5 mln euro w 2021 r.

Seria Marvela Disneya + Sokół i Zimowy Żołnierz nakręcony w październiku 2020 r. pod ścisłymi protokołami Covid-19, podwajając Pragę, Łotwę, Tunezję, Turcję, Polskę, Rosję i Niemcy. Lwia Brama Biały ptak: wspaniała historia, wyprodukowany przez Julię Roberts, z Gillian Anderson, również kręcony w Czechach. Tymczasem drugi sezon Legendary Television karnawałowa awantura, z udziałem Orlando Blooma i Cary Delevingne, wrócił do kręcenia w sierpniu, w tym w Barrandov Studio, z lokalną ekipą liczącą około 900 osób.

„Umiejętności naszego czeskiego zespołu były niezrównane”, mówi. karnawałowa awantura showrunner Erik Oleson. „Ogromne plany są zbudowane z tak drobiazgowymi szczegółami, że nie będziesz wiedział, że jesteś na zapleczu. Możesz przejść jego ulicami i alejami oraz bezpośrednio do budynków, które są ich własnymi funkcjonalnymi zestawami roboczymi. To, co byłoby nieproporcjonalnie drogie w budowie i sfilmowaniu gdzie indziej, jest możliwe nie tylko w Czechach, miejscowi robią to za rozsądną cenę. ”

READ  Geiger awansuje czterech pracowników - Lewiston Sun Journal

Różnorodność lokalizacji w Republice Czeskiej sięga od miast, zamków, zamków i zbiorników wodnych po lasy, góry, jaskinie i skały z piaskowca. Stolica jest podzielona na ponumerowane dzielnice administracyjne, przy czym Praga 1, Praga 2 i Praga 3 są najbardziej centralne. Producenci potrzebują licencji z każdej dzielnicy, w której planują filmować. Większość produkcji wymaga również licencji Technicka Sprava Komunikaci (TSK), praskiego zarządu ulic i dróg.

Kraj promuje również dwa miejsca poniżej radaru: Zamek Valec, na skraju Gór Doupov w północno-zachodnich Czechach w regionie Karlowe Wary, to 15-hektarowy kompleks z ośmioma innymi miejscami filmowymi, w tym kościołem, budynek administracyjny i powozownia. A na południowym wschodzie kraju dziewiętnastowieczne zbiorniki wód podziemnych Brno na południowych Morawach otworzyły się dla filmowców.

finansowe zachęty

Krajowa zachęta, znana jako Czeski Fundusz Filmowy, oferuje 20% rabatu gotówkowego na kwalifikowane wydatki na towary i usługi. Koszty międzynarodowe płacone zagranicznym obsadom i załogom, którzy płacą podatek u źródła w Czechach, kwalifikują się do 66% zniżki od faktycznie zapłaconego podatku u źródła. Kwalifikowalne wydatki są ograniczone do 80% całkowitego budżetu. Tło dotyczy filmu i telewizji, w tym wszelkich prac postprodukcyjnych. Istnieją różne minimalne poziomy wydatków na filmy (719 000 dolarów; 15 milionów czk) i seriale (383 500 dolarów; 8 milionów czk na odcinek) i wymagane są testy kulturowe. Roczny budżet zachęty został niedawno zwiększony o 12 mln euro. Praga oferuje również stosunkowo skromne zaplecze produkcyjne, dostępne dla tytułów przedstawiających Pragę jako Pragę.

Infrastruktura i zespoły

Barrandov Studio jest jednym z największych w Europie, z 13 scenami dźwiękowymi. Jego rozległe zaplecze o powierzchni 160 000 metrów kwadratowych ma sztuczne składowisko i naturalny horyzont. Prague Studios ma sześć scen i zaplecze o powierzchni 100 000 metrów kwadratowych. Załogi na ogół biegle posługują się językiem angielskim, niemieckim lub francuskim. Producenci mogą zatrudniać kierowników działów, ale produkcje międzynarodowe coraz częściej zatrudniają kierowników działów lokalnie. Jest wystarczająco dużo miejsca w studio, sprzętu i personelu, aby obsłużyć jednocześnie wiele produkcji różnej wielkości.

READ  Drużyna UB zdobywa miejsce w finale Alexa Prize Socialbot Grand Challenge - UB Now: Wiadomości i opinie dla wykładowców i pracowników UB

Ta funkcja jest skróconą formą naszego profilu w najnowszym numerze Świat Miejsc.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *