Connect with us

Świat

Netanjahu i Smotrich przyrzekają przekonać Bennetta, by nie tworzył „lewicowego” rządu

Published

on

premier Benjamin Netanyahu i lider Religijnej Partii Syjonistycznej Bezalel Smotrich zgodził się w czwartek wieczorem współpracować, aby przekonać przywódcę Yaminy Naftalego Bennetta, by nie tworzył tak zwanego „lewicowego rządu” – powiedział rzecznik Smotricha.
Smotrich spotkał się z Netanjahu w rezydencji premiera w Jerozolimie, tuż przed spotkaniem Netanjahu z Bennettem. Netanjahu zaprosił go do rezydencji po raz pierwszy od ponad dziesięciu lat, kiedy żona premiera, Sara, zakazała mu osobistej kłótni.

Kiedy Bennett przybył na spotkanie, powiedział dziennikarzom: „Przyjeżdżam tutaj z dużą wolą i obiecuję, że zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby uratować Izrael przed chaosem i ustanowić dobry i stabilny rząd dla państwa Izrael. odpowiedzialności krajowej. ”

Źródła bliskie Bennettowi podały, że powie Netanjahu, że nie boi się utworzenia rządu z blokiem anty-Netanjahu i że piąte wybory nie wchodzą w grę.

Rzecznik Smotricha powiedział, że poprosił Netanjahu, aby zmusił Bennetta do pozyskania przywódcy Nowej Nadziei, Gideona Sa’ara.

Sa’ar odrzucił w czwartek ofertę bloku politycznego Netanjahu, aby umożliwić Netanjahu utworzenie rządu tymczasowego.

Zgodnie z propozycją, zgłoszoną po raz pierwszy przez korespondenta KAN Radia Kneset Ze’eva Kama, kadencja Netanjahu miała zostać ustalona na czas określony i wszystkie strony w jego bloku zgodziłyby się na to, nigdy więcej do rządu, do którego doprowadził.

Zostałyby przyjęte ustawy ograniczające kadencję premiera, a partie powiedziałyby Netanjahu, że będzie to jego jedyna możliwość utrzymania się u władzy. Sa’arowi przypisuje się koniec kariery politycznej Netanjahu.

Sa’ar odrzucił ten pomysł, mówiąc, że pogląd jego partii przeciwko przyłączeniu się do rządu kierowanego przez Netanjahu był jasny bez względu na to, jak zadano pytanie.

READ  Rosyjskie grupy zbrojne stacjonujące na Ukrainie zgłaszają naloty w Rosji

Jeden z MK z jego partii poszedł jeszcze dalej, wysyłając w odpowiedzi na sugestię śmiejące się emotikony, porównując je z tym, co niebiesko-biały przywódca Benny Gantz zaakceptował w zeszłym roku.

„Gantz lubi tego typu rozwiązania” – powiedział MK. – On może ci powiedzieć, co się potem stanie [such a deal is signed]. ”

Netanjahu ma czas do 4 maja na utworzenie rządu na podstawie mandatu nadanego przez prezydenta Reuvena Rivlina we wtorek.

Jeśli Netanjahu zawiedzie, Rivlin ma upoważnić Bennetta lub przywódcę Yesh Atid, Yaira Lapida, do utworzenia rządu przy wsparciu Sa’ara.

„Potrzebny jest egalitarny rząd ze specjalnymi środkami ostrożności” – powiedział we wtorek Sa’ar.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *