Connect with us

Nauka

Naukowcy z UC Berkeley badają ludzkie odpady w kanałach pod kątem oznak gorących punktów koronawirusa: raport

Published

on

Jaka jest ostatnia kupa epidemii koronawirusa? Naukowcy z Uniwersytetu im Kalifornia w Berkeley może ci to powiedzieć.

Plik naukowcy zbierali próbki ludzkich odchodów z kanałów ściekowych w rejonie Zatoki San Francisco, aby określić obszary „gorących punktów”, w których występuje koronawirus jest najbardziej rozpowszechniony, zgodnie z raportem.

Dowody zakażenia koronawirusem są często obecne w próbkach odpadów, powiedzieli naukowcy FOX 2 z Bay Area – i zdecydowali, że dostęp do próbek ze ścieków byłby bardziej skuteczny niż chodzenie od drzwi do drzwi w celu zażądania próbek od mieszkańców.

PLAN WYKRYWANIA KORONAWIRUSA W ŚCIEKACH MOŻE POMÓC W KONTAKCIE Z POTRZEBĄ W KONTAKCIE

„Ścieki naturalnie gromadzą odpady od setek do nawet milionów ludzi w jednej próbce”, powiedziała stacji lider zespołu Kara Nelson, profesor inżynierii lądowej i środowiskowej na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley.

„Jeśli więc możesz zebrać reprezentatywną próbkę ścieków i przeanalizować ją, możesz uzyskać ogromną ilość informacji, których prawdopodobnie nie uzyskasz, testując ludzi indywidualnie” – dodała.

W raporcie czytamy, że agencje kanalizacyjne z trzech hrabstw Bay Area pomagają w realizacji projektu, a czwarty hrabstwo ma dołączyć wkrótce.

Próbki zbierane są w „szopach kanalizacyjnych”, gdzie odpady z wielu linii kanalizacyjnych zbiegają się w jedną rurę lub stację oczyszczania. Próbki mogą obejmować odpady od kilku tysięcy do kilkuset tysięcy mieszkańców – mówią naukowcy powiedział FOX 2.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY UZYSKAĆ ​​PEŁNE POKRYCIE KORONAWIRUSÓW

Następnie DNA w próbkach jest badane w celu określenia obecności koronawirusa, przy udziale Departamentu Biologii Molekularnej i Komórkowej UC Berkeley.

Zespół UC Berkeley ma nadzieję, że podzieli się swoimi metodami i informacjami z innymi częściami Stanów Zjednoczonych, aby pomóc im w badaniu wskaźnika infekcji na tych obszarach, powiedział Nelson FOX 2.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.