Connect with us

Świat

Naukowcy po raz pierwszy zaszokowali wodę i materię organiczną znalezioną na asteroidach

Published

on

Naukowcy odkryli wodę i materię organiczną na powierzchni próbki asteroidy pobranej z Układu Słonecznego – po raz pierwszy taki materiał został znaleziony na asteroidzie.

Próbka, która była tylko jednym ziarnem, pochodziła z Asteroida ‘Itokawa’ z pierwszej misji Hayabusa Japan Aerospace Exploration Agency (Jaxa) w 2010 roku.

Pokazuje zarówno wodę, jak i materię organiczną, nie z obcego świata, ale z samej asteroidy. Naukowcy z Royal Holloway na Uniwersytecie Londyńskim podejrzewają, że asteroida ewoluowała przez miliardy lat, zastępując płynny i organiczny materiał Incorporated w ten sam sposób jak ziemia wcielona.

Asteroida przetrwała ekstremalne upały, odwodnienie i fragmentację, ale zdołała przekształcić się i ponownie nawodnić wraz ze spożytym materiałem. Badanie pokazuje również, że asteroidy typu S – najczęściej uderzające w Ziemię – mogą zawierać surowe składniki życia.

To mogłoby zmienić naszą wiedzę o historii życia na Ziemi, które wcześniej koncentrowało się wokół asteroid typu C bogatych w węgiel.

„Misja Hayabusa była zrobotyzowanym statkiem kosmicznym opracowanym przez Japońską Agencję Badań Kosmicznych i Kosmicznych w celu zwrócenia próbek z małej asteroidy znajdującej się w pobliżu Ziemi o nazwie Itokawa w celu przeprowadzenia szczegółowej analizy w laboratoriach na Ziemi” – powiedział dr hab. Queenie Chan z Wydziału Nauk o Ziemi w Royal Holloway. powiedział w oświadczeniu.

„Po przeprowadzeniu przez nas analizy pojedynczego ziarna, nazywanego„ Amazon ”, przez międzynarodowy zespół naukowców, zarówno prymitywne (nieogrzewane), jak i przetworzone (podgrzane) substancje organiczne otrzymano z dokładnością do dziesięciu mikrometrów (jednej tysięcznej centymetra). odległość.

W czasopiśmie opublikowano badanie naukowców zatytułowane „Materia organiczna i woda z asteroidy Itokawa” Raporty naukowe.

“Te wyniki są naprawdę ekscytujące, ponieważ ujawniają złożone szczegóły historii asteroidy i pokazują, jak podobna jest jej ścieżka ewolucyjna do prebiotycznej Ziemi” – dodał dr. – dodał Chen.

Mamy nadzieję, że analiza tej próbki będzie podstawą do bardziej szczegółowej analizy innych próbek. Misja Jaxasa Hayabusa2 zwrócone kawałki asteroidy Ryugu w zeszłym roku przywiózł kawałek niebiańskiej skały, który miał zaledwie 38 centymetrów średnicy.

W 2019r Próbki z asteroidy Bennu wykazał, że był w rzeczywistości starszy niż wcześniej sądzono i dał nowy wgląd w ewolucję Układu Słonecznego.

Obserwacje Bennu potwierdziły również obecność szeroko rozpowszechnionych i obficie uwodnionych materiałów, a także zaskakującą obecność dużych głazów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *