Connect with us

Nauka

Naukowcy odkrywają szczątki nazistowskich ofiar egzekucji w Dolinie Śmierci w Polsce

Published

on

Wykopaliska archeologiczne w pobliżu polskiej wsi Chojnice przywołały wspomnienia brutalnych egzekucji hitlerowskich, które miały miejsce w 1945 roku. Śmierć w polskiej wsi. Ich odkrycia zostały opublikowane w czasopiśmie Antiquity w środę.

Dzięki tym badaniom naukowcy udokumentowali dowody ludobójstwa, które miało miejsce na północnych obrzeżach Chojnic w Polsce jesienią 1939 i w styczniu 1945. W celu przeprowadzenia badań zespół kierowany przez Dawida Kobiałkę najpierw zagłębił się w archiwa, aby znaleźć doniesienia o przymusowy marsz Żydów na miejsce. Przeprowadzili również wywiady z osobami, które przeżyły Holokaust, w tym z kilkoma, których rodzice zginęli w 1939 roku. W swoich badaniach naukowcy wspominają, że co najmniej 30 000 do 35 000 obywateli polskich przedwojennej prowincji Pomorza zostało straconych przez nazistów w październiku i listopadzie. zbrodni pomorskiej 1939 r. Wspomnieli też, że w pierwszych miesiącach II wojny światowej w lasach wokół Piaśnicy zginęło 12 tys. osób. Zwłoki 7000 straconych Żydów zostały ukryte przez nazistów w lasach pod Szpęgawskiem.

Pięć etapów metodologii badawczej obejmowało desk research, badania etnograficzne, nieinwazyjne badania archeologiczne oraz podziemne nieinwazyjne badania archeologiczne, a ostatnim etapem były wykopaliska. Naukowcom udało się odkryć kilka ciał osób, które ich zdaniem należą do polskiego ruchu oporu. Oprócz szczątków ofiar, które zawierały tonę kości, badacze znaleźli również ponad 4000 artefaktów, takich jak muszle, kosztowności, w tym medaliony, zapalniczki i inną wygrawerowaną złotą obrączkę, wspomina magazyn Science.

Śledztwo pozwoliło naukowcom prześledzić linię okopów przygotowawczych wykopanych przez Wojsko Polskie na wypadek wojny z III Rzeszą. Naukowcy wspominają, że kilka miesięcy po wykopaniu okopy były wykorzystywane przez nazistów do ukrywania ciał swoich ofiar. W okopach odbywały się egzekucje, ofiary padały lub ich ciała były wrzucane przez sprawców do dołów. Badania sugerują, że po masowych egzekucjach wykopy zostały zasypane ziemią.

Po tych badaniach naukowcy będą teraz próbować zidentyfikować ofiary poprzez pobieranie próbek DNA. Po pomyślnym zbadaniu szczątki zostaną ponownie pochowane w Dolinie Śmierci, a miejsce to stanie się oficjalnym cmentarzem wojennym.

Przeczytaj wszystkie najnowsze wiadomości, najświeższe wiadomości i wiadomości dotyczące koronawirusa tutaj

READ  Sebastian Coe mówi, że regulator lekkoatletyki traktuje olimpijskie problemy zdrowotne „bardzo, bardzo poważnie”, Sports News
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *