Connect with us

Nauka

Nauczyciele nauk społecznych dołączyli do USC Dornsife w roku akademickim 2020, przynosząc szereg nowych doświadczeń> Aktualności> USC Dornsife

Published

on

Pomimo pandemii COVID-19 nowo przybyły wydział wskakuje od razu do nauczania i badań. [3½ min read]

Eksperci akademiccy zajmujący się naukami społecznymi dołączyli do wydziału USC Dornsife podczas pandemii. (Złożone: Dennis Lan.)

Nowi profesorowie nauk społecznych dołączyli do Wydziału Sztuki, Sztuki i Nauki USC Dornsife w trakcie pandemii COVID-19, wnosząc wiedzę na tematy takie jak dziedzictwo kolonializmu, wpływ ludzkiej produktywności na gospodarkę i antropologiczna produkcja filmy.


Józefa Sieroty | Dana i David Dornsife Prezes i profesor psychologiai dyrektor USC Wrigley Institute for Environmental Studies

Koncentracja akademicka: Moje badania skupiają się na tym, w jaki sposób ludzie – opinia publiczna, eksperci techniczni, liderzy biznesu i decydenci – wykorzystują i nadużywają informacji podczas wydawania osądów i podejmowania decyzji. Widzę też, jak ludzie dokonują, a nie robią kompromisów między różnymi rodzajami ryzyka, kosztów i korzyści.

Moja grupa również bada i opracowuje narzędzia, których ludzie mogą używać do doskonalenia umiejętności podejmowania decyzji. Większość tematów, na które patrzę w moich badaniach, dotyczy zrównoważonego rozwoju i środowiska, ale interesują mnie również inne tematy.

Gdybyś mógł zaprosić na obiad jedną osobę, żywą lub martwą, kogo byś wybrał? Co byłoby w menu? Tyle możliwości do wyboru! Gdybym miał teraz wybrać jedną, byłby to Bill Murray. Spotykaliśmy się na kawę i pączki w Trejo’s na Santa Monica Blvd. Pączki na obiad!

Ulubiona książka, którą ostatnio czytałeś? Piąty biznes przez Robertsona Daviesa.

Jakie jedzenie lub przyprawy zawsze znajdziemy w Twojej kuchni? Lukrecja i ketchup.


Allison Hartnett | adiunkt Politologia i stosunki międzynarodowe

Koncentracja akademicka: Badam przyczyny nierówności w autokracjach kolonialnych i postkolonialnych, ze szczególnym uwzględnieniem regionu Azji Południowo-Wschodniej i Afryki Północnej (Bliski Wschód i Afryka Północna). Mój projekt książkowy analizuje, kiedy i dlaczego dekolonizacja skutkuje regresywnymi skutkami (antybiednymi, pro-elitarnymi) po redystrybucji ziemi w Jordanii, Iraku i Egipcie.

READ  „Policja czarnej dziury” odkrywa śpiącą czarną dziurę poza naszą galaktyką

Co lubisz robić w wolnym czasie? Podczas pandemii zacząłem podnosić ciężary olimpijskie. Staram się korzystać z bycia w Kalifornii, chodząc jak najwięcej.

Jakie jest twoje ulubione miejsce do podróżowania? Lubię spędzać czas z przyjaciółmi i rodziną na południu Polski, szczególnie w okresie świątecznym. Moim ulubionym miejscem podróży w celach badawczych jest Jordania.

Jakie potrawy lub przyprawy zawsze znajdziemy w Twojej kuchni? Zaatar i olej.


Robert Metcalfe | profesor nadzwyczajny Gospodarka

Koncentracja akademicka: Moje badania mają na celu lepsze zrozumienie tego, w jaki sposób ludzie, przedsiębiorstwa i polityka publiczna wchodzą w interakcje i wpływają na środowisko. Skupiam się również na czynnikach ludzkich, które wpływają na produktywność na wielu rynkach.

co Cię inspiruje? Ludzie działający w przeciwnościach losu.

Co lubisz robić w wolnym czasie? Oglądaj brytyjską piłkę nożną i bądź aktywny.

Jakie jedzenie lub przyprawy zawsze znajdziemy w Twojej kuchni? Banany.


Miguel Pereira | Adiunkt Nauk Politycznych i Stosunków Międzynarodowych

Koncentracja akademicka: Badam nierówności w reprezentacji politycznej i sposób podejmowania decyzji przez polityków. Robię to głównie poprzez eksperymenty z elitami politycznymi.

Jakie jest twoje ulubione miejsce do podróżowania? Gdziekolwiek są moi przyjaciele, ale jeśli są gdzieś w pobliżu Morza Śródziemnego lub w Brazylii, tym lepiej.

Co lubisz robić w wolnym czasie? Lubię patrzeć na ptaki i lubię kupować stare płyty.

Gdybyś mógł zaprosić na obiad jedną osobę, żywą lub martwą, kogo byś wybrał? Co byłoby w menu? Zaprosiłbym Louisa-Ferdinanda Celine. Danie główne to portugalski gulasz z kozy zwany chanfana, podawany z gotowanymi ziemniakami.


Stephanie Spray | profesor nadzwyczajny Antropologia i sztuki filmowej

Koncentracja akademicka: Wyprodukowałem filmy Manakamana, dopóki oddychasz, Odbicia monsunowe, oraz Kale i Kale. Mój obecny projekt, śnieżna rzeka, pokaże, w formie wideo i dźwięku, jak zmiany klimatyczne zmieniają tradycyjne praktyki i postawy wobec ziemi i ogólnie życia w Himalajach Nepalu.

READ  Hongkong zrzuca 200 kg mango z Tajwanu, powołując się na obawy związane z wirusem COVID

Jonathan Stange | Adiunkt Psychologii

Koncentracja akademicka: Moje laboratorium skupia się na identyfikacji mechanizmów i skutków procesów poznawczych i afektywnych leżących u podstaw zaburzeń nastroju. Nasza obecna praca ma na celu określenie, w jaki sposób zakłócone interakcje między procesami poznawczymi i afektywnymi mogą leżeć u podstaw nieprzystosowawczych regulacji afektów u osób zagrożonych takimi problemami, jak depresja i samobójstwo.


Dowiedz się o innych wydziałach, którzy dołączyli do USC Dornsife w roku akademickim 2020–21 >>

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.