Connect with us

Nauka

NATO znajduje równowagę między ochroną Ukrainy – a ochroną siebie

Published

on

Stany Zjednoczone i inni członkowie NATO są zdecydowani w swojej obietnicy pomocy Ukrainie w obronie przed Rosją.

Ale to oznacza broń i amunicję – dużo – a utrzymanie tego to nie lada wyczyn. Niektórzy ostrzegają, że zapasy są niebezpiecznie wyczerpane, co rodzi pytania o to, czy NATO naraża się na ryzyko, aby pomóc chronić Ukrainę.

dlaczego to napisaliśmy

Solidarność Zachodu z Ukrainą nie osłabła od czasu inwazji na Rosję. Ale członkowie NATO równoważą to wsparcie – zwłaszcza jeśli chodzi o broń – obronnością.

Odpowiedzią urzędników amerykańskich było rzeczywiście „zrobiliśmy to” – zapewnienia, które nie zachwiały się pomimo utrzymujących się obaw o to, jak dokładnie Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO zrównoważą swoje znaczne poparcie dla Kijowa z potrzebą upewnienia się, że mają wystarczająco dużo broni, aby się obronić, jeśli przeciwnik zaatakuje.

Częścią kalkulacji jest prosty fakt, że pomoc Ukrainie w odparciu Rosji jest warta podjęcia nowego ryzyka, w przeciwieństwie do ostatniej inwazji Rosji, aneksji Krymu w 2014 roku. , dyrektor Programu Europejskiego w Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych w Waszyngtonie, „ponieważ potrzeby Ukrainy przeważają nad ryzykiem dostania jej w swoje ręce przez Rosję”.

Przedstawiciele Pentagonu chwalą ukraińskich żołnierzy za to, że „nie prosili nikogo innego, by za nich walczył”, jak często wskazuje sekretarz obrony Lloyd Austin. „Wszystko, o co prosi Ukraina, to środki do walki – i jesteśmy zdeterminowani, aby zapewnić te środki”.

Oznacza to broń i amunicję – dużo tego – i nie lada wyczynem jest utrzymanie ich. Amerykańskie zapasy wojskowe są teraz „niebezpiecznie uszczuplone”, ostrzegał lipcowy raport Stimson Center, bezpartyjnego think tanku w Waszyngtonie.

Ale wyżsi urzędnicy amerykańscy odpowiedzieli w efekcie: „Mamy to”. Zapewnienia te nie zachwiały się pomimo utrzymujących się obaw o to, jak dokładnie Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO zrównoważą swoje znaczne poparcie dla Kijowa z koniecznością zapewnienia sobie wystarczającej ilości broni do obrony w przypadku ataku przeciwnika.

Wielu analityków wojskowych twierdzi jednak, że pomoc Ukrainie w odparciu Rosji jest warta podjęcia pewnego ryzyka. „Nie znajdujemy się w sytuacji, w której pozostało nam tylko kilka dni krytycznej amunicji” – powiedział niedawno dziennikarzom kontroler Pentagonu, Michael McCord. „Ale teraz wspieramy partnera”.

Co w ogóle Stany Zjednoczone i ich sojusznicy z NATO kiedykolwiek dali Ukrainie?

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *