Najważniejsze wiadomości

Napoli – Turyn. Zgłoś i porównaj wynik. Seria A.

Dwie drużyny z problemami spotkały się na stadionie Diego Armando Maradona w Neapolu. Gospodarze – SSC Napoli – ostatnio ponieśli dwie porażki z rzędu – z Lazio Roma 2: 0 i Inter Mediolan 0: 1. Stracili dystans do czołówki i po udanym początku sezonu pogorszyły się nastroje w stolicy Kampanii. Z powodu kontuzji Victora Osimhena i Driesa Mertensa, trener Partenopei Gennaro Gattuso również miał problem z ofensywą i faktycznie musiał postawić na Andreę Petagnę w ataku. Z drugiej strony goście – Turyn FC – prezentują się tragicznie od samego początku rozgrywek, są w strefie spadkowej iz tego powodu centrum treningowe klubu zostało ostatnio „odwiedzone” przez kibiców Il Granata.

Problemy odcisnęły swoje piętno na murawach Neapolu. Nowo przybyli nie ukrywali swojego planu od kilku pierwszych sekund – obserwuj własny cel i używaj minimalnych sił do kontrataków. Z kolei bez głównych napastników miejscowi nie mogli znaleźć sposobu na dobrą obronę przeciwników. O skuteczności pierwszej połowy świadczy liczba strzałów oddanych przez obie drużyny – po jednym. Napoli zmusza Salvatore Sirigu do interwencji dopiero w 43 minucie. Wówczas reprezentant Polski Piotr Zieliński zdecydował się na akcję solową, ale piłkę po jego strzale za 16. miejscem prawdopodobnie złapał bramkarz Il Granata.

W zamian drużyna trenera Marco Giampaolo zagroziła bramce Napoli po rzutach rożnych dzięki Armando Izzo dwukrotnie przed przerwą. Neapolitańczyk w barwach drużyny z Piemontu najpierw strzelił z woleja, ale został zablokowany, a potem spróbował głową, ale nie zdołał dosięgnąć dośrodkowania. Możesz także powiedzieć Andrei Belotti o strzale z daleka i to wszystko. Nuda – to słowo najlepiej opisuje poziom rywalizacji w Neapolu.

READ  STANY ZJEDNOCZONE AMERYKI. Trump atakuje najlepszego lekarza w kraju. „Ludzie mają dość słuchania idiotów”

Na początku drugiej połowy plan Torino okazał się nieoczekiwanie udany. Giampaolo zagrał krótki róg po dośrodkowaniu Simone Verdiego, zmieszany z ukrytą piłką na słupku, prosto do Izzo. Jako uczeń Neapolu, który dorastał w Vele di Scampia, zdominowanej przez mafię posiadłości rozsławionej książką, filmem i serialem „Gomorrah”, posłał piłkę pewną woleją. To odbiło się od trawnika i wpadło do „okna”. Szok w Neapolu.

Napoli długo uderzał głową w mur, a goście dobrze się bronili, aż Zieliński zagrał dla Lorenza Insigne po przypadkowym podaniu Fabiana Ruiza, który cudownym strzałem pokonał Sirigu. Turyn stracił kolejnego gola na krótko przed końcem i nadal ma jedno zwycięstwo w tym sezonie. Zieliński rozegrał całe spotkanie, aw 94 minucie został zmieniony Karol Linetty z Turynu.

Neapol – Turyn 1: 1 (0: 0)

Cel: Lorenzo Insigne 90 + 1 – Armando Izzo 56